Kaufland nabízel falšovaný kečup z Polska, měl o 30 procent méně rajčat

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 10.08.2018
Vzorek odebrali kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce

Přes třicet procent rajčat chybělo oproti etiketě v kečupu značky K-Classic, který nabízel obchodní řetězec Kaufland. Laboratorní analýzou to zjistili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), kteří nyní chtějí prohřešek ztrestat pokutou.

Zatímco podle obalu měl výrobek obsahovat 220 gramů rajčat na 100 gramů kečupu, ve skutečnosti byl obsah rajčat daleko nižší - a to pouhých 152 gramů. Rozdíl byl tak více než třicetiprocentní!

Vzorek odebrali kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Kauflandu ve Dvoře Králové nad Labem. Konkrétně se jedná o výrobek:

K-Classic Tomato Ketchup hot, Rajčatový kečup ostrý pasterovaný, v balení 500 ml (555 g) a s označením data minimální trvanlivosti do 27. 6. 2018, prodávající: Kaufland Česká republika v.o.s., vyrobeno v Polsku.

"S kontrolovanou osobou SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty. Informace na obalu zásadním způsobem klamala spotřebitele o obsahu klíčové složky určující charakter této potraviny," oznámil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Názory na článek  Kaufland nabízel falšovaný kečup z Polska, měl o 30 procent méně rajčat
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky