Další ocenění: logo Klasa za kvalitní výrobek nově používá pět výrobců

Jana Brožková (Bydlet.cz), 10.08.2018
Jde o přesnídávku, sýr, chléb a celou řadu jogurtů a skyrů Nově se logem Klasa, které zaručuje vysokou kvalitu potravin garantovanou státem, pyšní dalších patnáct výrobků. Nalezneme zde přesnídávku, sýr, chléb a celou řadu jogurtů a skyrů. Nechybí ani základní surovina důležitá pro tvorbu pekařských výrobků – mouka. Na své si tedy přijdou jak děti, tak dospělí, kteří zavzpomínají na chutě svého dětství.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Ovocná přesnídávka s hruškami

Výrobce: LINEA NIVNICE, a.s.

Přesnídávku s hruškami přináší oblíbené postavičky Křemílek a Vochomůrka. Je vhodná pro děti od 4 měsíců. Nové balení v kapsičce 100 g je praktické, můžete ho vzít do školní brašny na svačinu, na výlet či hřiště.

LINEA NIVNICE je doma na Dolňácku, což je nejdůležitější částí Slovácka v podhůří Bílých Karpat. Zde také vyrábí ovocné přesnídávky značky HELLO pro naše nejmenší, které už ocenění kvality Klasa získaly. To nejlepší ovoce a nejmodernější provoz jsou zárukou kvalitních výrobků této společnosti.

Bio Eidam 30% bloček

Výrobce: POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s.

Oceněný výrobek Bio Eidam 30% bloček je první český bio sýr, vyrobený výhradně z českého bio mléka. Je držitelem certifikátů kontrolovaného ekologického zemědělství ( KEZ o.p.s.) a ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®.

Společnost POLABSKÉ MLÉKARNY má sídlo v Poděbradech. Jedná se o českou mlékárnu zaměřenou na výrobu tvarohů, jogurtů a tvarohových specialit pod značkou MILKO. Portfolio výrobků této firmy je velice široké. Známé jsou například Tvaroháček, MILKO tvarohy, řecké jogurty či bio řada Matylda dezertů.

Chléb řemeslný

Výrobce: AVOS a.s.

Oceněný řemeslný chléb je pšenično-žitný a vyrábí se z kvasu podle tradičních postupů. Jeho složení tvoří pouze pšeničná a žitná mouka, voda, sůl a kmín. Veškeré suroviny jsou českého původu.

Akciová společnost AVOS byla založena v roce 1990. Pekařská výroba začala v dubnu 1991 v pronajatých prostorách restituované pekárny a časem se rozšířila o další provozy, které se následně sloučily do nového moderního areálu. Tyto prostory a nové technologie umožnily rozšířit sortiment a pružněji reagovat na požadavky trhu.

Sametový dezert BOHUNKA s brusinkami, Sametový dezert BOHUNKA s čokoládou a višněmi, SKYR jahoda, SKYR broskev-meruňka, SKYR brusinka, SKYR malina, SKYR borůvka, SKYR višeň-čokoláda, SKYR natur

Výrobce: Bohušovická mlékárna, a.s.

Oceněné výrobky Bohunka s brusinkami a Bohunka s čokoládou a višněmi se připravují ze zakysané smetany s vysokým podílem tuku a zároveň i velkým podílem ovocné složky, která dodává produktu osvěžující a vynikající chuť. Další oceněné výrobky řady SKYR v ochucené i neochucené variantě jsou jedinečné svým vysokým podílem proteinu (12 %) a minimálním obsahem tuku 0,1 %. Jedná se o tradiční islandský zakysaný mléčný výrobek.

Bohušovická mlékárna je členem skupiny ACCOM holding, s.r.o. a je jednou z nejstarších mlékáren v České republice. Portfolio firmy určují především výrobky jako smetanové krémy Bobík, výrobky SKYR, zakysané smetany Bohunka, smetany do kávy Kapucín, tvarohy a jogurty. Společnost začala vyrábět jedinečný výrobek SKYR jako první v ČR a dnes je v této kategorii jedničkou na trhu.

Babiččina volba Mouka HLADKÁ pšeničná, Babiččina volba Mouka POLOHRUBÁ pšeničná, Babiččina volba Mouka HRUBÁ pšeničná

Výrobce: GoodMills Česko s.r.o.

Mouky Babiččina volba jsou zárukou stálé kvality a českého původu. Vyrábí se z pečlivě vybraného obilí podle přísných specifikací a jsou pod stálou kontrolou stárků i laboratoří.

Společnost GoodMills Česko je součástí největšího mlýnského uskupení v Evropě. V České republice společnost provozuje dva mlýny, a to v Litoměřicích a Kyjově. Používá nejmodernější technologie a je certifikována dle standardů kvality IFS food a GMP+B2.

•••

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 969 produktů od 221 českých a moravských výrobců. 

Názory na článek  Další ocenění: logo Klasa za kvalitní výrobek nově používá pět výrobců
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy