Dodržujete pravidla GDPR?

Uchovávání dat na bezpečném místě je pro mnohé podniky otázkou nejvyšší priority. Jakákoli situace, při které dochází ke ztrátě nebo odcizení dat, ponechává organizace v riziku, že dojde k porušení pravidel GDPR. Z něj vyplývají potenciální pokuty pro firmy, které mohou dosahovat až 4 % jejich celkového ročního obratu, maximálně však 20 milionů EUR. Verbatim, přední světová společnost zabývající se ukládáním dat, připravila přehled osvědčených postupů, které pomáhají zajistit, aby vaše kritické a citlivé informace byly řádně chráněny.

Šifrování dat

Jedním z jednoduchých kroků ke snížení tohoto rizika je použití šifrovaných zařízení. Věděli jste, že od roku 2013 bylo odhaleno již 9 740 567 988 případů krádeže dat? V pouhých 4 % z těchto případů byla ukradená data zašifrována, čímž se pro zloděje stala nepoužitelná [i] . V roce 2016 utrpěla jedna z pěti organizací narušení bezpečnosti mobilních telefonů, které bylo primárně zapříčiněno malwarem či nezabezpečenou WiFi sítí [ii] . Organizace a jednotlivci proto musí udělat více, aby ochránili své osobní údaje a osobní údaje svých zákazníků před krádeží. Jedním z nejvyspělejších způsobů šifrování dat je 256-bitové šifrování AES. Jedná se o symetrický blokový kód, který se používá po celém světě za účelem šifrování citlivých dat. 256 bitů se vztahuje k délce šifrovacího klíče používaného k šifrování datového toku nebo souboru. Potenciální hacker by tak musel vyzkoušet 2 256 různých kombinací k prolomení 256bitové šifrované zprávy.

Nejlepší postup - použijte pravidlo zálohování 3-2-1

Pravidelné zálohování chrání před náhodnou nebo záměrnou ztrátou dat - počínaje poruchami hardwaru, viry až po lidskou chybu a krádež - neboť je lze použít k obnově původních datových souborů. Vedle primárních dat byste měli mít alespoň dvě další zálohy, což výrazně sníží riziko ztráty dat. Pro zálohování jsou k dispozici fyzická a/nebo cloudová řešení. Nejlepším způsobem je uchovat kopie vašich dat alespoň na dvou různých typech úložišť, jako jsou interní jednotky pevného disku a vyměnitelné paměťové nosiče (pásky, externí pevné disky, USB jednotky, SD karty, CD/DVD disky). Je samozřejmě možné, ale není příliš vhodné mít externí paměťové zařízení ve stejné místnosti jako produkční úložiště. Pokud dojde k požáru, povodni nebo vloupání, ztratíte veškerá data.

Nejlepší ochrana proti útoku? Archivujte data

Pro spolehlivou ochranu dat musí mít uživatel nebo organizace data zálohovaná a archivovaná offline. Jakékoli zařízení, které je připojeno k napadenému systému nebo síti, je zranitelné. Pokud je váš zálohovaný pevný disk připojen k notebooku právě v okamžiku, kdy je na něj instalován vyděračský software (ransomware), bude rovněž zašifrován. Mít nejdůležitější data archivovaná na optickém nosiči může toto riziko vyloučit.

•••

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnost rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství, plastových vláken pro 3D polygrafický průmysl a vodní filtry pod značkou Cleansui.[i] Zdroj: Breach level index 21/03/18

[ii] Zdroj: BYOD & Mobile Security 2016 Spotlight ReportNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Technika