Vánoční ozdoby letošních Vánoc: moderní pojetí klasiky i barvy, ze kterých oči přechází

Rubrika: Interiéry
Jana Brožková (Bydlet.cz), 16.10.2018
Vánoční výzdoby s větší barevností a retro nádechem

Letošní novinky z dílny rodinné značky GLASSOR přinášejí neotřelé nápady, moderní design vánočních ozdob i nestárnoucí klasiku. Magicky a zároveň retro působí atmosféra kolekce Paví sen, která sází na výrazné barvy a propracované detaily. Naopak jednoduchý, avšak originální design dostaly letos velmi oblíbené Koule se jménem, které potěší i jako nápaditý dárek. Novinkou je také série Setů s ilustracemi na motivy témat, ze kterých si vybere opravdu každý - historie se zde potkává s modernou. Inspirujte se trendy tohoto roku u firmy GLASSOR a doplňte vaši stávající sbírku ručně foukaných a malovaných ozdob ze severu Čech. 

Geometrie i nádech historie

Praktické sety vánočních ozdob, které přináší od každého trochu, to je horká novinka firmy GLASSOR. Na své si přijdou milovníci minimalismu v případě setu s geometrickými ilustracemi zvířat, jemnější duše zase ocení decentní spojení bílých mandal a lesklých koulích. Pro milovníky historie a mystiky jsou zde dva sety s ilustracemi plnými magie a alchymie. „Připravili jsme černo-bílé minimalistické pojetí baněk s dekorem zvířat z geometrických tvarů, které si podle nás oblíbí zejména vyznavači moderního bydlení. Tam ale nekončíme. Vytvořili jsme černé koule s nádechem tajemství na motivy z rudolfínské doby, nechybí zde například portrét Rudolfa II. nebo Golem. Barevným dekoracím v modré, zlaté a zlatohnědé jsme pak propůjčili neotřelé dekory ve tvaru mandaly,“ popisuje majitelka firmy GLASSOR Kateřina Tichá.

Ozdoby se jménem jako originální dárek

Nová kolekce je obdobou klasických ozdob se jmény našich blízkých, které zdobí naše stromečky již po generace. Oblíbené ozdoby vznikly samotnou poptávkou zákazníků.  Ozdoby se malují na míru každému a vy tak máte jistotu, že když si objednáte kouli se jménem,  jedná se skutečný originál, který při výrobě projde rukama foukačů, malířů a designérů až dvacetkrát. Koule jsou také velmi pěkný firemní dárek, či suvenýr. Fantazie v tomto případě závisí už jen na zákazníkovi. Koule se jménem jsou naším bestsellerem. Velmi často je zákazníci kupují například při příležitosti narození potomka. Jména celé rodiny pak každé Vánoce zdobí stromeček. Pokud je v rodině nový přírůstek, stačí jednoduše nechat vyrobit další kouli a přidat k ostatním, a to je velmi praktické,” vysvětluje majitelka značky Glassor Kateřina Tichá.

Magický svět paví kolekce

Vánoční výzdoby s větší barevností a retro nádechem dosáhnete díky kolekci Paví sen, jejímž výrazným prvkem jsou koule s propracovanými pávími motivy a lesknoucími se kamínky. Navazuje na sérii úspěšných dekorů inspirovaných pavím peřím. Převažující barvy, jako je tyrkysová, fialová a modrá, rozzáří každý vánoční stromek. Kromě klasických koulí do této kolekce patří i pávi na klipu zdobení peříčky, ale i velmi netradiční tvary - takzvané volné tvary foukané nad kahanem bez forem a přípravků, což zvládnou pouze ti nejzkušenější.


Názory na článek  Vánoční ozdoby letošních Vánoc: moderní pojetí klasiky i barvy, ze kterých oči přechází
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie

Články Interiéry