U vánočního osvětlení do exteriéru je důležitá krása i bezpečnost

Inzerce, 3.12.2018

Při výběru vánočních světelných dekorací je základním kritériem to, jestli vánoční osvětlení bude zdobit interiér anebo exteriér. Především v exteriéru je možné instalovat pouze dekorace splňující požadavky pro bezpečné venkovní použití. Důležitá je zejména vodotěsnost. Bezpečnost je v exteriéru velmi důležitou vlastností vánočního osvětlení. Proto byste měli světelné dekorace vybírat pouze u certifikovaných prodejců, kde máte jistotu, že vánoční osvětlení bude skvěle vypadat a také, že bude zcela bezpečné po vás, vaše děti i domácí zvířata.

 

Kvůli bezpečnosti se tedy nedoporučuje nákup vánočního osvětlení v tržnici, i přes jeho nízkou cenu. Na českém trhu máte na výběr i kvalitní a bezpečné světelné dekorace u seriózních prodejců, kteří za bezpečnost ručí bezpečnostními certifikáty. Například vánoční osvětlení DECOR od společnosti MARIMEX je zárukou bezpečného provozu vánočního osvětlení. Můžete si vybrat z mnoha typů vánočních světelných dekorací, které jsou bezpečné a navíc jsou díky LED technologii odolné proti otřesům a pádu. Jsou také velice úsporné – díky nízké spotřebě LED diod tak ve srovnání s klasickými žárovkami ušetříte až 90 % energie. Některé vánoční dekorace tak mohou fungovat na baterie, takže není nutné připojení k síti. Průměrná životnost LED diod je 2 000 hodin svícení.

Hitem letošních Vánoc je laserový LED projektor. Pohyblivé obrázky tvořené červeným a zeleným světlem se pohybují nezávisle na sobě a vytvoří tak na ploše vašeho domu v rozsahu 20 x 20 m velmi efektní vánoční osvětlení, které je nesrovnatelné s klasickými světelnými ozdobami. Při použití laserového projektoru navíc odpadá nutnost složité instalace a deinstalace. Projektor jednoduše na zahradě zapíchnete do země a vánočními motivy nasvítíte kteroukoliv část vašeho domu nebo zahrady. Projektor lze také naprogramovat a ovládat z tepla domova pomocí dálkového ovládání.

Pokud jste konzervativní a dáváte přednost klasice, pro venkovní vánoční světelné dekorace máte mnoho dalších možností.

50 m LED pásek je ideální pro ozdobení domu nebo zahrady. Můžete jej použít nejen v exteriéru i v interiéru.

Světelné LED řetězy můžete použít na ozdobení exteriéru domu i stromů na zahradě. Jsou v nabídce v různých délkách a barvách, s napájením ze sítě i na baterky.

Zajímavou variantou vánočního osvětlení jsou světelné rampouchy. V nabídce najdete sety s různým počtem rampouchů v různých délkách, s vícero světelnými efekty. Sety lze vzájemně propojit.

Dekorace na okno ve tvaru hvězd, sněhových vloček, sněhuláků, sobů či medvídků jsou skvělým doplněním vánoční atmosféry. Lze je umístit dovnitř i vně okna, na balkon i na zahradu. Povrch je potažen materiálem, který připomíná námrazu.

Světelné LED prskavky jsou velmi zajímavou variantou vánočního LED osvětlení. Díky 80 LED diodám a velikosti hvězdy s průměrem 40 cm vykouzlí neopakovatelnou vánoční atmosféru. Díky napájecímu kabelu v délce 5 m nejste omezeni prostorem.

Svítící 3D sněhuláci, sobi nebo medvědi z akrylu na zahradě skvěle doplní vánoční atmosféru. Největší radost z nich na Vánoce budou mít děti.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Technika