Stůl Utsuri Table - nábytek, který si musíte vyrobit

Stůl Utsuri Table

V roce 2018 HORNBACH se svou edicí DÍLO probudil k životu sérii, která zcela novým způsobem spojuje domácí kutilství a exkluzivní design. Nyní přichází s další projektem v koncepci DÍLA 002 - výroba originálního minimalistického stolu Utsuri Table. Vzniká tak nová výzva pro kutily, kteří si chtějí podle návodu a s materiálem z HORNBACHU vytvořit originální designový kus nábytku.

Po velkém úspěchu křesla „Lounge Chair“ od Sigurda Larsena (DÍLO 001), které inspirovalo bezpočet kutilů k výrobě a podnítilo diskurs o demokratizaci designu, přináší nyní HORNBACH dlouho očekávané č. 002 z této série: Stůl „Utsuri Table“, který vytvořil Yo Shimada, zakladatel a hlavní designér z kanceláře Tato Architects v japonském Kóbe.

Originalita a praktičnost - Utsuri Table

Stejně jako u jeho předchůdce, odráží také design Yo Shimady společenský vývoj, který v Japonsku existuje již dlouho a v evropských metropolích je též přítomný: stále nedostatkovější obytný prostor. Utsuri Table je vytvořen variabilně tak, aby se mohl přizpůsobit situaci dané místnosti, protože je možné jej rozkládat nebo zasouvat do sebe, a tak měnit jeho velikost a funkci.

 

„Jako Japonec jsem viděl v tomto dílu výzvu, dát Evropanům něco, co možná nečekají. Ptal jsem se sám sebe, jak mohu s materiály, které se prodávají v HORNBACHU, přispět z Japonska k evropské kutilské kultuře,“ říká Yo Shimada.

Minimalistický stůl Utsuri Table má nejen jedinečnou funkci, nýbrž i uspořádání. Pozornost přitahuje spodní strana. Neonové barvy spodních ploch stolu se subtilně odráží na různých úrovních bíle lakovaného povrchu. Tomuto zvláštnímu, ústřednímu designovému prvku odpovídá také název „Utsuri“, což volně přeloženo znamená „reflektující/odrážející“.

 

HORNBACH edice DÍLO 002

Také DÍLU 002 je věnován návod k výrobě, který obsahuje kromě pečlivě ilustrovaného postupu krok za krokem a seznamu materiálu a nářadí, také celý příběh vzniku, který vypráví o myšlence spjaté s tímto kusem nábytku.

 „Kutilům chceme dát možnost, aby svými řemeslnými schopnostmi probudili k životu kvalitní design,“ říká David Kolář, marketingový ředitel HORNBACHU pro Českou republiku a Slovensko. „Přitom je DÍLO 002 řemeslně náročné – mýlí se ten, kdo očekává sadu pro rychlou montáž. Výroba stolu Utsuri Table vyžaduje čas a precizní práci, ale věříme, že machři to zvládnou.“

 Box „HORNBACH edice DÍLO 002“ s návodem pro montáž, šablonou pro vyříznutí konstrukčních dílů a plaketou pravosti je možné koupit za 199 v projektových marketech Hornbach. Návod k výrobě lze alternativě stáhnout také v digitální podobě bezplatně na stránce: www.hornbach.cz/dilo. Na této webové stránce se také nachází filmová dokumentace k projektu. Návod je také dostupný zdarma online na youtube.

 

Yo Shimada:

Yo Shimada se narodil v roce 1972 v Kóbe v japonské prefektuře Hyógo. Své studium na Univerzitě umění v Kyóto dokončil v roce 1995 a rozšířil si jej postgraduálním studiem ukončeným v roce 1997. Ve stejném roce založil ve svém rodném městě Kóbe svoje architektonické studio Tato Architects a zrealizoval v následujících letech se svým týmem přes třicet rodinných domů v Japonsku a v dalších místech světa. V nedávné minulosti rozšířil portfolio prací Tato Architects mimo jiné o několik interiérových a uměleckých instalací, jako například prostorovou instalaci „Meeting“ (Setkání) v rámci bienále v Kóbe.

Yo Shimada publikoval nesčetněkrát v odborných časopisech věnovaných designu, interiérům a architektuře. Během své kariéry mu bylo uděleno mnoho japonských a mezinárodních vyznamenání – například vyznamenání „House of the Year“ (Dům roku) za jeho na pilotech stojící Hamiltnův dům v australském Brisbane. Od roku 2016 je hostujícím profesorem na Univerzitě umění v Kyóto. 

 

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes pět generací. Společnost v současné době provozuje 154 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 16 500 zaměstnanců, z toho přibližně 1 430 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry