Zklamala vás realitka? Neváhejte požadovat vrácení rezervačního poplatku!

Eva Jurčíková (Vaše Nároky.cz), 22.02.2019

 

Představte si, že jste konečně našli svůj vysněný dům, a aby vám ho nikdo nevyfoukl před nosem, složili rezervační poplatek realitní kanceláři nebo jinému zprostředkovateli. Máte pocit, že už máte dům jistý? Chyba lávky!

Do podobné situace se dostala i paní Pavla, která zprostředkovateli uhradila dohromady 10 000 . Ale nakonec ke koupi vůbec nedošlo, protože zjistila, že nemovitost byla prodána někomu jinému bez jejího vědomí.

Jelikož pro ni zprostředkovatel nic neudělal, žádala své peníze zpět! Ale i přes opakované urgovaní, se paní Pavla nedomohla svého práva. Proto se obrátila na právníka ze společnosti Vaše nároky.cz.

Právník se k celé situaci vyjádřil, že z důvodu prodání nemovitosti jinému zájemci došlo v zásadě k porušení povinnosti zprostředkovatele a ten je povinen vrátit klientce blokační depozitum v plné výši, tedy 10 000 .

Případ došel až k soudnímu řízení, kde bylo nakonec rozhodnuto ve prospěch klientky. Paní Pavle byla přiznána plná částka a navíc obdržela i 8 % úrok z prodlení. Po více jak dvou letech se klientka dočkala svých peněz.

Společnost Vaše nároky.cz

pomáhá občanům získat finanční odškodnění, na které mají nárok v případě, že se stali obětí nepoctivého a nekalého jednání obchodníků, institucí či státu. Služby společnosti jsou nastaveny pro oboustrannou spokojenost tak, že za ně klient neplatí žádné poplatky a jedinou odměnou pro společnost je provize ze získané částky do maximální výše 25 % pouze v případě vyhraného sporu. Se společností Vaše nároky.cz tedy klient nic neriskuje, nic neztratí a může jen získat. Portfolio oblastí odškodnění, které společnost za klienty řeší, je opravdu široké, od kompenzace za zpožděný let, přes nevyplacenou mzdu, krácení pojistného plnění či reklamaci dovolené, až po náhradu škody za pochybení lékaře.

Více informací na: www.vasenaroky.cz

Názory na článek  Zklamala vás realitka? Neváhejte požadovat vrácení rezervačního poplatku!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Financování bydlení