Vítr přinese písek ze Sahary: problém pro astmatiky a seniory

TNBiz (TNBiz), 7.03.2019
Jemný africký písek zasáhne hlavně Moravu

Silný vítr přinese v následujících dnech do Evropy písek ze Sahary. Jemné částečky písku v ovzduší mohou potrápit především astmatiky, ale také seniory a lidi s dýchacím onemocněním.

Na střední Evropu se žene silný vítr, meteorologové dokonce vydali varování, které platí pro všechny kraje v České republice. Výstraha platí od středeční dvaadvacáté hodiny až do čtvrtečního poledne. Foukat bude rychlostí až 110 km/h.

Naše území zasáhne silné jihozápadní proudění, a to s sebou přinese i jemný poletující africký písek. Ten zasáhne především střední a jihovýchodní Evropu. Podle prognózy Athénské univerzity příval pouštního písku na našem území zasáhne hlavně Moravu.

Pokud vás tak v tyto dny překvapí neobvykle špinavé auto, budete vědět "odkud vítr vane". V následujícím období se také nedoporučuje sušit venku vyprané prádlo. I na to se totiž africký písek rád chytá, a tak se může stát, že byste celou várku čistého oblečení mohli prát znovu

Astmatikům, seniorům a lidem, kteří trpí dýchacími obtížemi, se může v dny, kdy bude naše území sužovat písečný prach, hůře dýchat.

Názory na článek  Vítr přinese písek ze Sahary: problém pro astmatiky a seniory
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy