Zámek Slavkov si letos připomene 250 let od narození Napoleona

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 11.03.2019
Zámek opět nabídne návštěvníkům nevšední zážitky

Zámek Slavkov – Austerlitz otevře své brány 21. března. Letošní sezóna bude ve znamení kulatého výročí císaře Napoleona, koncertů tuzemských i světových hvězd i tradičních akcí. Zámek opět nabídne návštěvníkům zážitky pro rodiny s dětmi, seniory i milovník historie.

Sezóna odstartuje hravou výstavou Fenomén Merkur zaměřenou nejen na technicky zvídavé děti. Prohlídkovou trasu pak ozdobí rempírové šaty z dílny Anne Marie Kubišové. Připomenou tak dobu, kdy se před 250 lety narodil Napoleon Bonaparte. Návštěvníci se můžou těšit také na znovuotevření expozice Právo útrpné v zámeckém podzemí. Brány zámku budou i letos otevřené dětem – v severní části můžou i v této sezóně řešit na speciálně upravené trase Tajemství ztracené koruny. Těm větším zase v „tradiční“ prohlídkové trase může dělat průvodce stylově zpracovaná malovaná hra s úkoly. 

Slavnostní otevření sezóny se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16:00 v Historickém sále.

Žáci Základní umělecké školy F. France svým hudebním doprovodem připomenou tvorbu šestnáctinásobného nositele cen Grammy Stinga, který 12. července vystoupí v zámeckém parku. Návštěvníci pak budou pozváni do prohlídkových tras zámku. Sály a komnaty ožijí příběhy šlechticů a měšťanů – resp. herců z historického divadla Exulis. „Atraktivními scénkami se přeneseme do doby, kdy se v korsickém Ajacciu narodil Napoleon Bonaparte,“ přiblížila ředitelka zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

První den sezóny však nebude pouze o vzpomínání na historii. Ve vstupní hale zámku se díky Martinovi Stupňákovi můžete podívat do světa techniky. Součástí vernisáže Fenomén Merkur bude i vystoupení robotických modelů sestavených z této stavebnice.

Slavnostní otevření zámku bude také příležitostí pro vyhlášení třetího ročníku literární soutěže pro děti základních škol. Letos děti z prvního stupně vymýšlely příběh na téma „Tajemství Napoleona a Josefíny“, starší žáci pak dostali za úkol přemýšlet nad „Tajemstvím Šibeničního vrhu“. Je až dojemné, jak úžasné příběhy děti vymyslí. Některé z nich nás v uplynulých letech inspirovaly k oživení prohlídkových tras. Pro příští rok zvažujeme, že soutěž rozšíříme o výtvarnou část. Program slavnostního otevření Zámku Slavkov – Austerlitz bude přístupný zdarma. Zámek bude otevřený až do 15. prosince.

 

Názory na článek  Zámek Slavkov si letos připomene 250 let od narození Napoleona
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky