Velikonoční svátky v Římě zvyšují poptávku po letenkách

Velikonoční požehnání na Svatopetrském náměstí

Velikonoce se blíží a ve Vatikánu proběhne tradiční připomenutí nejvýznamnějšího křesťanského svátku. Desítky tisíc věřících z celého světa se zúčastní na Svatopetrském náměstí tradičního Urbi et orbi – velikonočního požehnání, které papež František udělí na Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Rostoucí zájem o návštěvu Vatikánu v průběhu velikonočních svátků přímo úměrně zvyšuje poptávku po letenkách do Říma. Je tomu tak i v případě českého trhu?

Letecké spojení do Říma je jedno z nejvytíženějších v období jarních, letních i podzimních svátků. O letošních Velikonocích se podle našich prodejů jedná v pořadí o celkově sedmou destinaci, v Evropě potom pátou. Pro odlety do Říma ve velikonočním týdnu jsme prodali o 23 % více letenek než loni. Letenky sice ještě k dispozici jsou, ale doporučujeme s nákupem už příliš dlouho nečekat,“ nastiňuje situaci na českém trhu Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Letošní rok je z pohledu letecké osobní přepravy pro Čechy historicky nejlepším obdobím. Celkově činí meziroční nárůst velikonočního prodeje letenek 30 %. Kvůli zvýšenému zájmu o letenky do Říma v období větších svátků navyšují letecké společnosti kapacitu letů a posílají do Prahy větší letadla než obvykle. Příkladem je letecká společnost Alitalia, která Airbus 319 s kapacitou 122 míst nahradí Airbusem 321 s kapacitou 186 míst.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky