Jarní trendy pro náš domov podle světových designérů

Rubrika: Interiéry
Jana Brožková (Bydlet.cz), 13.04.2019
Domov jako oáza klidu, návrat k přírodě a ekologii či k nostalgii starých časů, ale i hravost a elektrizující barvy. To vše přinesl letošní Heimtextil – největší textilní veletrh na světě, který každoročně představuje světové trendy v bydlení a designu pro následující období.

Pro jarní kolekce se světoví návrháři nechali inspirovat přírodou a přírodními barvami. Pohrávají si s výraznými motivy květin a s jasnými i tlumenými odstíny modré, zelené i žluté.

Více než na striktní diktát vzorů a barev se však zaměřují na trvanlivost a funkčnost materiálů, které nejenom zkrášlí interiér, ale budou sloužit řadu let, což vnímají jako přínos pro ekologii a budoucnost. V bytovém textilu proto zažívá renesanci damašek – látka utkaná z nejjemnějších česaných přízí, kterou pro svou jemnost můžeme zaměnit s hedvábím. „Oproti němu je však vytrvalec, damaškové povlečení a ubrusy vám jako nové vydrží přes dvacet let, zároveň vytváří v interiéru pocit luxusu a výjimečnosti,“ říká Hana Šrůtková z české textilky VEBA, která dodává bytový textil z kvalitního damašku do celého světa.

Další trend s názvem EMBRACE INDULGENCE, který mezinárodní experti představili na letošním Heimtextilu, by se dal pojmout jako nostalgie krásných časů. Při vytváření nových kolekcí se návrháři inspirovali úspěšným designem z dvacátého století. Jednoduchý čistý styl s barevnými solitéry vytváří pocit příjemného a útulného interiéru. Opět používají vysoce kvalitní materiály a prvky dekorativního umění, což je podle nich vize luxusu v moderním pojetí. Typickým příkladem tohoto trendu je například kolekce Primavera z dílny českých návrhářů společnosti VEBA, která kombinuje lístky a květy sasanek s geometrickými vzory módními v šedesátých letech minulého století.

Bytový textil z kvalitního damašku

FOTO VEBA: Kolekce Primavera - damaškové ložní povlečení z nejjemnějších česaných přízí s nežehlivou úpravou „Easy Care“


Názory na článek  Jarní trendy pro náš domov podle světových designérů
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie

Články Interiéry