Další velký pražský brownfield: v Modřanech vyroste dostupné bydlení

Rubrika: Reality
Jana Brožková (Bydlet.cz), 2.05.2019
 Central Group získal další velký brownfield. Od společnosti CTY Komořanská koupil velkou část bývalé Sigmy Modřany. Jde o zhruba 90 tisíc m2 areálu, který je dnes využíván jako skladiště. Měl by zde vyrůst velký rezidenční projekt s dostupným bydlením. 

Obě strany transakce se dohodly na tom, že cenu nebudou komentovat. CTY si ponechala přední část areálu přiléhající k ulici Komořanská. Na tuto oblast by navázal bytový areál Central Group. Středem celé lokality by měla vést tramvajová trať, která by zde měla konečnou stanici.

„V Modřanech v budoucnu počítáme s výstavbou polotevřených a otevřených bloků s podzemním parkováním pro rezidenty a úpravou okolní zeleně. Mělo by jít o dostupné rodinné bydlení,“ vysvětlila výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. S ohledem na velmi krátkou dobu, která od akvizice uplynula, zatím nelze přesně říci, jak by lokalita měla v budoucnu vypadat, kolik bytů by na ní mohlo vyrůst apod.

 

 Jde o zhruba 90 tisíc m2 areálu

Plánek areálu s vyznačením části pozemku ve vlastnictví Central Group

Na pozemku se nacházejí dvě velké výrobní haly, kde se dříve opravovalo a vyrábělo teplovodní potrubí pro Prahu. Dnes jsou využívány převážně jako sklady a tento způsob využití zde ještě několik let zůstane zachován. Nicméně v budoucnu se počítá s demolicí hal a dekontaminací pozemku, což si vyžádá značné náklady v řádu mnoha desítek milionů korun. Ty ponese Central Group jako investor budoucí výstavby.

Názory na článek  Další velký pražský brownfield: v Modřanech vyroste dostupné bydlení
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality