Chystáte se do Thajska? Slavná pláž Maya Bay zůstane zavřená

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TN.cz), 9.05.2019
Pláž Maya Bay se veřejnosti otevře až v roce 2021

Nejslavnější pláž světa Maya Bay, která se nachází v Thajsku, bude turistům nepřístupná o dva roky déle, než se původně počítalo. Ve středu o tom rozhodl odbor národních parků ministerstva životního prostředí, který chce dát přírodě více času na regeneraci. Veřejnosti se otevře nejdříve v polovině roku 2021.

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou do Thajska, vyškrtněte ze svého seznamu nejslavnější a nejoblíbenější pláž světa Maya Bay. Odbor národních parků, ochrany přírody a ochrany rostlin thajského ministerstva životního prostředí ve středu oznámil, že bude pláž uzavřena na další dva roky, informoval bangkokpost.com.

Rozhodnutí padlo poté, co skončilo zkušební uzavření pláže, které započalo v červnu loňského roku. Cílem byla ekologická obnova pláže a provedení různých změn. Teď však experti zjistili, že je na to potřeba delší čas. Zlepšit by se měla i sociální zařízení pro turisty, místa pro kotvení lodí, turistické tabule nebo kanceláře pro zaměstnance.

Maya Bay je ukrytou zátokou na souostroví Phi Phi. Samotná pláž je dlouhá jen 250 metrů a široká 15 metrů. Její návštěvnost se zmnohonásobila po roce 2000, se objevila ve filmu Pláž, ve kterém hrál hollywoodský herec Leonardo DiCaprio. Denně se tu vystřídalo až pět tisíc lidí.

To se však změní. Podle profesora Thona Thamrongnawasawata, mořského biologa z univerzity Kasetsart, bude v hlavní sezóně počet návštěvníků snížen na 2 400 denně. Měly by být zavedeny i různé časové limity. Jako pilotní program pak bude představen on-line rezervační systém.

Uzavření se týká jen pláže Maya Bay. Ostatní ostrovy a pláže národního parku zůstanou lidem přístupné.

Názory na článek  Chystáte se do Thajska? Slavná pláž Maya Bay zůstane zavřená
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky