Výrazný pokles ceny volání v EU může podnítit zájem o korporátní cestování

Jana Brožková (Bydlet.cz), 16.05.2019

Včera začalo platit nařízení Evropské komise, podle kterého musí všichni operátoři snížit cenu některých svých služeb do zemí Evropské unie. Cena volání může stát maximálně 5,9 za minutu, SMS zpráva pak 1,8 . Výhodnější volání ze zahraničí a do zahraničí může být jedním z důležitých faktorů, které podněcují zájem o korporátní cestování.

Jen za duben jsme prodali na 30 tisíc letenek, z toho v polovině případů se jednalo právě o pracovní  cesty,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz a dodává: „Firmám se za současných cenových podmínek cestování do zahraničí jednoznačně vyplácí na pracovní cesty vysílaní pracovníci jsou pak v zahraničí i díky levnému volání v úzkém kontaktu s mateřskou firmou a zahraničními dodavateli, což zefektivňuje cesty třeba za obchodem.“

Češi podle Letušky v rámci Evropské unie nejčastěji cestují do Paříže, Londýna, Amsterdamu, Bruselu, Barcelony, Vídně a Frankfurtu. Novým trendem je zvýšený zájem o cestování zejména do vzdálenějších destinací v tzv. prémiových třídách – Byznys třídě a První třídě, což souvisí s dobrou ekonomickou kondicí českých firem.

Názory na článek  Výrazný pokles ceny volání v EU může podnítit zájem o korporátní cestování
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy