Fenomén jménem toustís

Markéta Höfferová (Kurzy.cz), 12.06.2019

Češi v posledních letech objevují rozmanité gastronomické lahůdky; teď se do našich kuchyní dostává i legenda toustís alias anglický muffin. Ať už se o anglické kuchyni říká ledasco, anglický muffin je rozhodně výjimkou potvrzující pravidlo. Miluje ho celý svět!

Historie tohoto báječného kousku nadýchaného pečiva se datuje do dob viktoriánské Anglie. Angličan Samuel Bath Thomas emigroval do New Yorku, otevřel si pekárnu a jal se dle receptu své maminky péci. Chybička se vloudila, Mr. Thomas si jaksi nezapamatoval vše, co měl, a místo anglického pečiva crumpets se zrodila budoucí světová hvězda v podobě anglického muffinu neboli toustís.

Celosvětově oblíbené pečivo si dnes můžeme dopřát ke snídani, svačině i jako skvělou přílohu při grilování snadno a bez zdlouhavé domácí přípravy. Toustís od Penamu jsou prakticky balené po šesti kusech, k dostání jsou ve světlé i tmavé  variantě a navíc jsou již lehce naříznuté, takže parádu s nimi nadělá bez obav i méně zkušený kuchař. Ať už Toustís jen zlehka opečete na grilu, naplníte třeba avokádovým dipem či z nich připravíte lahodné vejce Benedikt, neuděláte chybu.


Toustís s avokádovou pomazánkou

Budete potřebovat:
1 Toustís (bulka)
½ avokáda
½ rajčete
1 malá šalotka
Šťáva z limety
Olivový olej
 Koriandr
70g uzeného lososa
Černý sezam


Jak na to:

V malé misce rozmačkáme ½ avokáda, přidáme najemno nakrájenou šalotku, na kostičky nakrájené rajče bez jadérek, zakápneme olejem, limetkovou šťávou, dochutíme solí a přidáme nasekaný koriandr. Toustís podélně rozkojíme.  Na rozpálené pánvi na sucho opečeme z obou stran, namažeme pomazánkou z avokáda, naaranžujeme uzeného lososa, dozdobíme černým sezamem. Dobrou chuť!

Názory na článek  Fenomén jménem toustís
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend