Také Svitavy mají zajímavé turistické cíle

Rubrika: Tipy a triky
pardubickykraj.cz (Pardubický kraj), 18.06.2019

Pokud se chystáte v létě cestovat po Pardubickém kraji, neměli byste opomenout Svitavy, kde se v posledních letech výrazně rozrostla infrastruktura pro cestovní ruch a rekreaci. Přesvědčil se o tom při návštěvě turistických cílů podpořených z krajských dotačních programů radní Pardubického kraje René Živný.

„Osobně bych všem doporučil areál Brand za rybníkem Rosnička, kde je mnoho aktivit i pro všechny věkové generace a stále se tu něco vylepšuje. Náš kraj letos přispěl městu na půjčovnu lodiček.“ Na místě nechybí třeba veřejné griloviště, fitness stezka, venkovní tělocvična, památník včelích matek a také trasa pro vozíčkáře. „Pro cyklisty je důležité, že městem a současně i areálem Brand prochází dálková cyklotrasa číslo 24 Svitava směrem do Jihomoravského kraje. Město Svitavy má roli marketingového koordinátora a nyní k ní připravuje propagaci,“ říká René Živný.

V loňském roce měl rybník kvůli horkým dnům problémy s malým okysličováním vody a uhynuly v něm ryby. „Letos tu máme ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a zahradnickou fakultou v Lednici experimentální řešení v podobě plovoucích ostrůvků osázených rostlinami. Ty by měly poskytovat více kyslíků a také stín pro ryby,“ uvádí starosta David Šimek.

Svitavskou zajímavostí pro kempaře je také takzvaný stellplatz. Jsou to místa pro obytná auta mimo kemp vybavená potřebnou infrastrukturou v podobě elektřiny, čerstvé vody, odpadu a WC. V našem kraji jsou spíše ojedinělé, ve Svitavách ho najdete za zimním stadionem.

Oblíbené je také dvanáctijamkové discgolfové hřiště, které vzniklo v prostoru poldru v Lačnově. Je vhodné pro začátečníky i pokročilé hráče. Pravidla jsou jednoduchá a hrát discgolf může doslova každý.

obrázky

Názory na článek  Také Svitavy mají zajímavé turistické cíle
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky