3 nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při sprchování

Rubrika: Koupelna
Inzerce (Inzerce), 3.07.2019

Ať už chodíte do sprchy ráno, abyste si dopřáli pořádný nákop do nového dne, nebo naopak večer pro lepší usínání po náročném dni, určitě se s námi shodnete na tom, že si život bez sprchování nedokážete představit.

I když to může vypadat jako ta nejjednodušší aktivita, na které se nedá nic pokazit, existuje několik chyb, kterých se většina z nás při sprchování dopouští. Které to jsou a jaké negativní následky jsou s nimi spojené?

1. Sprchujeme se příliš teplou vodou

Horká sprcha je velice příjemná, obzvlášť pokud doma máte masážní sprchový box, v němž se nejen umyjete, ale také dokonale zrelaxujete. Navzdory tomu však pro naši kůži není vůbec zdravá.

Příliš teplá voda totiž kromě nečistot smývá i ochranný film kůže, což přirozeně vede k jejímu vysušování. U lidí s vysokým krevním tlakem navíc hrozí nevolnost a v horším případě dokonce i mdloby. Teplota vody by se měla ideálně ideálně pohybovat okolo 32 °C.

1. Odbýváme oplachování

V dnešním zrychleném světě se neustále snažíme šetřit čas, a tak vše děláme ve spěchu a bohužel i nedbale. Ve sprše to má důsledek takový, že se nejen nemyjeme pořádně, ale také nevěnujeme dostatek pozornosti důkladnému oplachování sprchového gelu, šamponu či jiných přípravků.

Kvůli tomu se pak pokožka vysušuje, a tak ztrácí svou vitalitu a rychleji stárne. Přitom často stačí pouhá výměna sprchové hlavice za takovou, která umožňuje nastavení proudu vody - když spěcháte, zvolíte silnější proud, abyste se opláchli rychle a zároveň důkladně.

2. Myjeme se příliš často

Dalším důvodem, proč se kůže vysušuje, je podrážděná a často také náchylná k vyrážkám a dalším problémům, je příliš časté mytí. I když se po každé sprše cítíte jako znovuzrození, uvědomte si, že lidské tělo na tak časté mytí není uzpůsobené, obzvlášť ne horkou vodou a kosmetickými přípravky.

Pokud tedy trváte na častém sprchování, zkuste se alespoň spokojit jen s vlažnou vodou, uvidíte, že vám vaše pokožka poděkuje.

Názory na článek  3 nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při sprchování
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Koupelna