Přední dubajský deník představil 7 firem, které podle něj vystihují český byznys

Rubrika: Technika
Petr Woff (Smarteon Systems), 31.07.2019

Gulf News, jeden z nejčtenějších deníků ve Spojených arabských emirátech, vydal speciální přílohu o České republice. Dal prostor našim státním představitelům a také sedmi soukromým společnostem, díky kterým mají miliony blízkovýchodních čtenářů získat lepší povědomí o srdci Evropy.

„Obchod mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty dosahuje 840 milionů amerických dolarů,” píše dubajský deník Gulf News ve své jarní příloze, věnované České republice. V přepočtu jde o 19 miliard ročně. „Ze všech arabských států jsou pro Českou republiku největším obchodním partnerem Spojené arabské emiráty,” uvádí Jiří Slavík, který ve zmíněné blízkovýchodní federaci zastupuje naši vlast jako velvyslanec.

Gulf News cituje také předsedu naší Poslanecké sněmovny. Podle Radka Vondráčka tuzemské firmy hledají zahraniční partnery hlavně ve „strojírenství, kosmonautice, nanotechnologiích, dopravních systémech, zdravotnictví a vzdělávání”.

Designové sklo nebo inteligentní systémy

Většinu prostoru v deníkové příloze dostalo sedm českých firem, které s Emiráťany už nějak obchodují. Buďto působí přímo v partnerském regionu, například v největších městech Dubaj a Abú Dhabí, nebo klienty hostí a obsluhují v tuzemsku.

  • Prabos (obuv pro extrémní podmínky)
  • Lasvit (sklářství, design, svítidla)
  • Vanad (pálicí stroje pro tvarové řezání)
  • Smarteon (inteligentní elektroinstalace pro chytré domy)
  • Lázně Darkov (léčba pohybového a nervového ústrojí)
  • ComAp (chytré řídící systémy pro průmysl a energetiku)
  • Preciosa (sklářství, svítidla, šperky)


Dva obory mají tedy dvojnásobné zastoupení: sklářství a inteligentní systémy pro chytré domy nebo průmyslové komplexy.

Celou přílohu deníku Gulf News, věnovanou České republice, najdete ve formátu PDF pod TÍMTO odkazem - na webu podnikatelské platformy Czech Business Council Dubai and the Northern Emirates, která sdružuje více než 300 firem.

Českou prezentaci mohlo vidět 10 milionů čtenářů

Deník Gulf News má tištěnou a internetovou podobu, česká příloha se stala součástí obou verzí. „V Emirátech neexistuje obdoba naší Unie vydavatelů nebo Netmonitoru, tedy autorita, která by srovnávala dosah médií. Na adrese Similarweb.com však lze orientačně porovnat, jak jsou navštěvované online zpravodajské portály,” říká Petr Woff, který analyzoval emirátská média pro společnost Smarteon. Gulf News ve svém regionu soutěží o pozici jedničky, dlouhodobě přitahuje přibližně 7 až 10 milionů návštěvníků měsíčně. Řádově srovnatelný dosah má jeho hlavní konkurent, deník Khaleej Times.

„Prezentované firmy musely vydavateli finančně přispět. Ovšem tento poplatek byl v podstatě jenom symbolický - zhruba desetkrát nižší, než cena běžné inzerce,” dodává Petr Woff. Redakce finalizovala články sama, na základě dodaných podkladů.

Smarteon

Technologická společnost Smarteon Systems s.r.o. sídlí na Moravě, působí však i v Čechách a ve Spojených arabských emirátech. Její zakladatelé milují své chytré domy, ve kterých žijí více než 10 let. A mezitím začali bezstarostné a pohodlné bydlení dopřávat i dalším lidem.

Společnost Smarteon navrhuje a instaluje inteligentní elektroinstalaci, díky které všechny spotřebiče, přístroje či technologie fungují automaticky podle potřeb svého majitele. Specializovaný tým projektantů, elektrikářů a programátorů pracuje na běžných rodinných domech, i na vilách, jejichž cena dosahuje milionů eur. Často řeší problémy, které vznikly, pokud byla inteligentní elektroinstalace navržena a instalována neodborně, běžnými řemeslníky. Každý dům nastavuje podle představ konkrétního zákazníka, a navíc zajišťuje komplexní poprodejní servis, daleko nad rámec běžné záruky.

Smarteon používá komponenty rakouské společnosti Loxone, od které získal nejvyšší hodnocení: Flagship Partner, jako jediný na Moravě a Blízkém východě. Má ambici stále růst a stát se předním světovým dodavatelem chytrých elektroinstalací.

Více informací na: www.smarteon.cz

Názory na článek  Přední dubajský deník představil 7 firem, které podle něj vystihují český byznys
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Technika