Recepty z brambor: bramborové noky s meruňkami a mandlovo-skořicovou strouhankou

Jana Brožková (Bydlet.cz), 26.07.2019
Pokud jste obědvali, večeřeli nebo dokonce i snídali vařené brambory podle svých zaběhlých zvyklostí, určitě uvítáte změnu. Dobré je i to, že vařit můžete z brambor vypěstovaných v České republice, které dozrály za našich klimatických podmínek.

Brambory jsou v kuchyni opravdu univerzální. Lze je smažit, péct, vařit, odšťavnit apod., stejně tak je můžete připravit na slaný či sladký způsob. Nenechte se odradit dlouhým názvem receptu, příprava je totiž až překvapivě jednoduchá.

Recept na bramborové noky s meruňkami je snadný

Recept na bramborové noky s meruňkami a mandlovo-skořicovou strouhankou

Recept pro: 3-4 osoby  

Délka přípravy:  45 minut   

Suroviny pro noky:

500 g uvařených brambor

2 vejce

150 g polohrubé mouky

300 g vypeckovaných meruněk 

1 lžíce třtinového cukru

Suroviny pro skořicovou strouhanku:

1 lžíce másla

2 vrchovaté lžíce strouhanky 

1/2 lžičky mleté skořice

2 lžíce mandlí na plátky

Postup:

Celé brambory si předem uvařte ve slupce a ještě teplé je oloupejte. Nastrouhejte je na jemném struhadle. Přidejte zlehka prošlehaná vejce, mouku a opatrně prohnětejte v těsto. Mouky možná budete potřebovat o něco více, záleží na bramborách i velikosti vajec. Z hotového těsta tvarujte noky o velikosti cca 3 cm. Vařte je ve vroucí vodě, dokud nevyplavou. V tento moment je okamžitě sbírejte z hladiny a servírujte na talíř (noky se vaří jen krátce, cca 1 minutu). Noky servírujte s meruňkami, které jste krátce orestovali na pánvi s cukrem a vše posypejte skořicovou strouhankou, případně moučkovým cukrem dle chuti.

TIP: Příprava skořicové strouhanky je snadná  a vydrží minimálně několik dní. Máslo rozpusťte na pánvičce a přidejte strouhanku a skořici dle chuti. Krátce opražte, aby se strouhanka rozvoněla a zezlátla, opatrně ať ji ale nespálíte! Nakonec do strouhanky vmíchejte nasucho opražené mandlové lupínky a máte hotovo.

 

Názory na článek  Recepty z brambor: bramborové noky s meruňkami a mandlovo-skořicovou strouhankou
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Recepty na víkend