Letní podnikatelský kemp: nejlepší projekty mladých obdržely cenu

Na Na zámku Vilémov od 15. do 21. července proběhl 4. ročník Letního podnikatelského kempu pro mládež z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací ČMA a společností yourchance o.p.s.

Již po čtvrté se na zámku Vilémov uskutečnil Letní podnikatelský kemp pro mladé z dětských domovů či ekonomicky znevýhodněných rodin. Letos se kempu zúčastnilo patnáct mladých lidí z České republiky a Slovenska. Celý týden se jim věnovali mentoři a poradci, mezi nimi byli i úspěšní absolventi z předchozích ročníků, aby společně připravili životaschopný podnikatelský projekt. Hodnotitelská komise složená z vyhlašovatelů a podporovatelů této aktivity na závěr kempu ohodnotila všechny podnikatelské projekty, které před ní účastníci kempu prezentovali, a nejlepším z nich udělila ceny.

Letos se kempu zúčastnilo patnáct mladých lidí

Pořadí vítězných projektů:

1. místo: Ladislav Šenkyřík, mobilní aplikace pro fitness centra, která sdružuje jak trenéry, tak i zájemce o zdravý životní styl a usnadňuje jejich vzájemnou spolupráci.

2. místo: Gabriela Sedláčková, Pancakehouse – nabídka bramborových placek podle receptu „Po babičce“ – verze: sladká, slaná a vegetariánská.

3.místo: Petr Havelka, restaurace „Kozí bouda“ zaměřená na využití zdravých lokálních potravin od farmářů pro přípravu zdravých pokrmů a prodej mléčných výrobků.

Cena yourchance: Gabriela Sedláčková, Darina Nunhartová ( Obdržely knihu Velké ženy z malé země. ) Renata Mrázová

Cena prof. Milana Zeleného: Petr Havelka;

Cena sympatie: Roman France;

Cena za největší zápal: Iveta Raková (Bryan)

Ocenění si vlastně odneslo všech 15 účastníků kempu, a to za svoji aktivní práci při vytváření vlastních podnikatelských projektů.

Složení Hodnotící komise:

·         Nadace ZET: profesor Milan Zelený, Martin Rada – CEO AGROTEC a.s., Olga Girstlová – podnikatelka, Kristina Soukupová – podnikatelka, Jana Víchová – koučka a mentorka

·         yourchance: Jana Merunková, spoluzakladatelka a ředitelka yourchance o.p.s.

·         ČMA: Milan Mostýn, ředitel komunikace a tiskový mluvčí ČMA

·         Sponzoři: Dušan Pavlů – OVBAllfinanz, a.s., Luděk Hanáček – Deloitte CZ Services s.r.o., Maxim Dužek – projekt Podnikni to!

Projekt kempu podporují významní podnikatelé, úspěšní manažeři, malé i střední firmy a živnostníci, kteří se osobně kempu účastní. Zde mohli přímo jednat s mladými lidmi, jimž finančně podpořili jejich účast. Díky tomu vzniká neformální atmosféra osobních setkání a zajímavých diskusí.

Své zkušenosti z podnikání v letošním 4. ročníku kempu přijeli předat významní a úspěšní podnikatelé:  

Pondělí 15.7:   Peter Krištofovič – zakladatel finanční skupiny ArcaCapital a.s.

Libor Hoření  – zakladatel portálu Toprecepty.cz

Úterý 16.7:      Jannis Samaras– zakladatel Kofola, Ugo

Středa 17.7:    Petr Ludwig – GrowJOB, autor knihy Konec prokrastinace

Čtvrtek 18.7:   prof. Milan Zelený – známý česko-americký ekonom

Pátek   19. 7:   Jan Smigmator – český jazzový zpěvák

Jan Vlachynský – zakladatel sítě netradičních brněnských barů

Nedílnou myšlenkou projektu je nacházení nových mentorů a spřátelených společností, kteří by se partnersky zapojili do projektu Letního podnikatelského kempu.

•••

O letním podnikatelském kempu

Dlouhodobým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů. Seznámit má mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem, ukázat, jak se stát profesionálem ve svém oboru a hlavně, jak začít podnikat a předat mladým lidem informace, znalosti, a inspiraci dobrých příkladů. Program klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich zodpovědnost za uplatnění na trhu práce a v podnikání. Je zaměřen na tvorbu vlastního podnikatelského modelu každým z účastníků. Projekty mohou být rozvojové, zaměřené na vyjasnění vlastního potenciálu znalostí a dovedností, ale i přímo realizační vlastních podnikatelských nápadů.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy