Smutný příběh, který nikdy neskončí? Další velká omezení na D1 působí komplikace

TNBiz (TNBiz), 29.07.2019

Nekonečný příběh na D1 pokračuje. Od pondělního rána tam musejí řidiči počítat s dalším nepříjemným omezením hned u Prahy. Už se tam dokonce i bouralo. V noci, kdy silničáři všechno teprve připravovali, narazilo auto do dopravního značení. Další nehoda se pak ráno stala i v jiném opravovaném úseku na Vysočině.

Dopravní omezení u Prahy ani nespustili a už policisté museli řešit problémy. Jeden z nepozorných řidičů autem poškodil směrovou šipku.

Pak už silničáři začali na dálnici mezi druhým a jedenáctým kilometrem instalovat provizorní svodidla a dálnici tak zužovat. Trvalo jim to celou noc. Ráno se tam kvůli tomu tvořily kolony. Pak už se to trochu rozjelo.

Během pondělí se provoz uklidnil, reportéři TV Nova úsek projeli sníženou rychlostí 80 kilometrů v hodině za dvě a půl minuty.

Ředitelství silnic a dálnic chce v mimořádně dopravně vytíženém úseku opravit dálniční povrch, protihlukové stěny a mosty. Opravy začnou ve středu. Jezdit se bude ve dvou zúžených pruzích. Problémy a kolony se dají čekat při ranních a odpoledních dopravních špičkách. Dálnice se přitom mezi Prahou a Brnem dlouhodobě opravuje i na dalších pěti úsecích.

Mezi Velkým Beranovem a Měřínem v pondělí ráno ve směru na Brno skončilo osobní auto po střetu s nákladním přímo ve staveništi ve středovém výkopu. Příčinou srážky byla pravděpodobně nepozornost řidičů.

Řidič nákladního auta chtěl podle všeho odbočit na staveniště, jenže v rychlém pruhu se střetl s osobním autem.

"Zranila se jedna osoba, hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Řidičku osobního auta se středně vážným zraněním převezli do nemocnice.

Místo nehody se kvůli práci na dálnici a zúženým jízdním pruhům dalo jen těžko objíždět. Tvořily se kvůli tomu dlouhé kolony.
 

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy