Motorkářů umírá na silnicích stále více, často nehody zaviní sami

TNBiz (TNBiz), 14.08.2019

Počet smrtelných nehod motorkářů stále roste - jen za loňský rok zemřelo na silnicích 91 motocyklistů, což je o 28 víc než v předchozím roce. Přes polovinu nehod zavinili právě motorkáři. Nejčastěji jde o muže ve věku od 39 do 44 let.

Právě kvůli vysoké nehodovosti se rozhodlo ministerstvo dopravy ve spolupráci s Besipem pro novou kampaň s názvem Limit, která je zaměřená především na rizikovou skupinu.

"Jsou to právě lidé, kteří s řízením motorky nemají takové zkušenosti, většinou do pěti let. Zároveň jde o lidi, kteří mají už dlouho auta a mají pocit, že na silnici už zvládnou všechno," vypočítává Tomáš Neřold z Besipu.

Na kampani se podílí Lukáš Pešek, úspěšný český motocyklový závodník, který mimo jiné vyučuje i bezpečnou jízdu na motocyklech v provozu. Součástí kampaně bude právě i škola bezpečné jízdy pro veřejnost.

"Bude to zhruba pro sto lidí a budou se tam v podstatě vyučovat základní věci. Dneska lidi jezdí rychle, ale neumí zatáčet, brzdit. A to se jim budeme snažit vysvětlit a naučit je to," říká Pešek.

Podle odborníků je nejčastější příčinou nehod motorkářů nepozornost řidiče, vysoká rychlost a neuzpůsobení jízdy anebo nerespektování pravidel silničního provozu, nebo nepozornost řidiče automobilů. Pouze při čtyřech z deseti střetů osobního vozidla s motocyklistou vnímal řidič auta motorkáře ještě před samotným nárazem, zbylých 60 procent o motocyklistovi vůbec nevědělo.

Názory na článek  Motorkářů umírá na silnicích stále více, často nehody zaviní sami
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy