Státní zemědělský intervenční fond na Zemi živitelce představí kvalitní potraviny

Jana Brožková (Bydlet.cz), 16.08.2019
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) se návštěvníkům na Zemi živitelce v Českých Budějovicích představí opět v největší expozici. Ta bude patřit především výrobcům oceněných potravin, které získaly značku kvality KLASA, Regionální potravina nebo BIO. O propagaci zmíněných značek se stará SZIF. Návštěvníky zveme nejenom na ochutnávku dobrot, ale i na bohatý doprovodný program, který bude většinou s dobrým jídlem souviset. 

Agrosalon Země živitelka je největší a zároveň i nejnavštěvovanější akcí svého druhu v ČR. Vloni na něj zavítalo přes 115 tisíc lidí. Také letošní ročník slibuje šest dnů plných netradičních zážitků a bohatý program po všech stránkách. Představí se zde jednotlivé zemědělské obory, zemědělská technika, na předvadišti bude probíhat zajímavý program, připravené jsou kulturní a doprovodné akce a na své si přijdou i rodiče s dětmi.

SZIF se veletrhu pravidelně účastní od roku 2004

Model hlavní expozice

Letošní ročník se koná od 22. do 27. srpna. SZIF se veletrhu pravidelně účastní od roku 2004, v pavilonu T1 se představí opět s největší expozicí. Tu bude tvořit především hlavní stánek, který budou lemovat pulty výrobců kvalitních potravin oceněných značkami KLASA, Regionální potravina a BIO. Představí se jich 36 a budou nabízet k ochutnání i nákupu uzeniny a masné výrobky, sýry, pekařské a cukrářské výrobky, mléčné produkty, džemy, lisované oleje, několik druhů piv a mnohé další. Součástí společné expozice tradičně bývá infopult SZIF, kde se zájemci z řad odborné i laické veřejnosti dozví informace o činnosti Fondu a především o aktualitách v zemědělských dotacích. Zároveň zde bude také pult s koordinátory krajů, kteří představí letošní vítěze soutěže Regionální potravina.

V blízkosti této expozice s výrobci se bude prezentovat samostatně značka Regionální potravina a loga potravin BIOlist a BIOzebra. Stánek Regionální potraviny nabídne především prostor pro zábavu. Na pódiu diváci uvidí kuchařskou show Ondřeje Slaniny nebo Petra Šímy. Vařit budou zejména z oceněných potravin, a co se tu uvaří, to se také sní. Pro diváky budou připraveny degustační porce. V programu nebude chybět představení oceněných výrobců, vaření z BIO potravin, dále soutěže organizované Potravinářskou komorou ČR, které se už staly evergreeny, například o nejlepší bramborový salát, v pojídání ovocných knedlíků, v pití mléka nebo jedení párků. Vystoupí zde someliér s ochutnávkou vín. Každý den se ponese v duchu některého z krajů a tomu budou přizpůsobené i folklorní vystoupení a workshopy. Určitě potěší i soutěž o piknikové koše. Program je tedy opravdu pestrý.

Slavnostní atmosféru na veletrhu využívá SZIF pravidelně k předávání certifikátů KLASA nově oceněným výrobcům. To začne na pódiu stánku Regionální potraviny v den zahájení Země živitelky 22. srpna mezi 11 a 11.45. Ocenění šesti novým držitelům značky KLASA předají zástupci Ministerstva zemědělství a SZIF.


Vladimíra Nováková, tisková mluvčí SZIF

 


 


Názory na článek  Státní zemědělský intervenční fond na Zemi živitelce představí kvalitní potraviny
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy