Na světovém veletrhu Anuga 2019 nechybí SZIF

Jana Brožková (Bydlet.cz), 6.10.2019

Včera začal jedinečný světový veletrh potravinářství ANUGA. Od 5. do 9. října budou v Kolíně nad Rýnem vystavovatelé z celého světa prezentovat to nejlepší ze své produkce. Česká republika nebude chybět. V národní expozici se představí 20 výrobců, jejichž výrobky reprezentují značky KLASA, Regionální potravina a BIO, které spravuje Státní zemědělský intervenční fond.

Česká republika nebude na veletrhu chybět

Model národní expozice

Anuga je největší a nejvýznamnější veletrh jídla a pití na celém světě. V letošním roce oslaví ještě jedno „nej“. Se svojí 100 letou historií je totiž také nejstarší ve svém oboru. Poprvé se konal už v roce 1919. Jeho koncept je výjimečný, pojí deset specializovaných veletrhů pod jednou střechou. Předešlého ročníku, který se konal v roce 2017, se účastnilo 165 000 návštěvníků a 7 400 vystavovatelů z celého světa. Letošní účast by měla být ještě vyšší.

Anuga se koná ve dnech 5. až 9. října v Kolíně nad Rýnem a jde výhradně o kontraktační veletrh. Účast na něm je pro vystavovatele vysoce prestižní záležitostí. Během konání veletrhu se pravidelně setkávají nejvyšší představitelé agrárního sektoru ze zemí z celého světa. Zejména však nabízí prostor k setkávání výrobců, dovozců, velkoobchodníků, obchodníků v pohostinství, gastronomii a výrobců potravinářského průmyslu.

Veletrh je zaměřen na různorodý sortiment, hlavně díky faktu, že se jedná o spojení deseti dílčích veletrhů, které jsou určené jednotlivým kategoriím. Těmi jsou fine food, mražené potraviny, výrobky z masa, čerstvé produkty, mléčné produkty, pečivo, nápoje, teplé nápoje, bio produkty a kulinářské koncepty. Nechybí ani prezentace současných a budoucích trendů v oblasti potravinářství.

Kvalitní potraviny značek KLASA, Regionální potravina a BIO letos reprezentuje 20 výrobců, kteří za své produkty získali uvedená ocenění. Nabídnou mléčné a masné výrobky, oleje, sirupy, nektary, dále cereálie, ovocné tyčinky a nebude chybět ani pivo nebo zmrzliny. Seznam vystavovatelů uvádíme v tabulce na následující straně. Zároveň připojujeme model naší národní expozice, která bude umístěna v hale 11.1 na ploše 166 čtverečních metrů.

Přejeme všem českým výrobcům zájem o jejich výrobky a hodně nových kontraktů v budoucnu. 

Vladimíra Nováková tisková mluvčí SZIF

 


Názory na článek  Na světovém veletrhu Anuga 2019 nechybí SZIF
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy