Láska prochází žaludkem: recept na valentýnské muffiny

Svátek svatého Valentýna se slaví 14. února. Tento den je ideální záminkou pro zamilované páry, aby si připomněli svou lásku, udělali pro sebe něco hezkého, dopřáli si chvíli jen pro sebe. Není to původně český svátek a mnoho lidí ho popisuje jako komerční den, na kterém obchodníci vydělávají. Pro něžné duše je ale Valentýn stále svátkem lásky a cvičením na náš tradiční První máj.

Sladké vede

Svátku nemusíte přikládat velkou váhu, ani nemusíte utrácet velké finanční sumy za dárky pro milovanou osobu. O tom přece láska není. Oslavit Valentýna můžete v poklidné intimní atmosféře doma. Dopřát si romantickou večeři, popovídat si s druhou polovičkou, a to bez jakéhokoli okolního ruchu. Co víc si přát.

V tento zamilovaný den vedou bezesporu nejrůznější sladkosti. Obchodní centra lákají na valentýnské akce a výrobci své produkty balí do rozverných barev ve škále červené a růžové. Srdíčka, kam se podíváte. Jenže ani sladkost není pro každého. V období blížících se jarních dní se mnozí rozhodli na sobě zapracovat. To spočívá ve zdravé stravě, pravidelném pohybu a odepření si jednoduchých sacharidů – cukrů. S recepty, které vám přinášíme, se ovšem omezovat nemusíte. 

Přichystejte si vlastní dezert. Jednoduchý na přípravu, stejně jako na trávení. To je na valentýnský večer přece ideální.

Recept na MatchaTea zamilované muffiny

Recept na MatchaTea zamilované muffiny

Ingredience:

· 1 ½ hrnku polohrubé mouky

· ½ lžičky soli

· 1 lžička prášku do pečiva

· 1 lžíce MatchaTea (podle chuti)

· ½ hrnku cukru

· 1 vejce

· 1 hrnek mléka

· 1/3 hrnku rozpuštěného másla

· ¼ hrnku nasekaných vlašských ořechů (pokud máte rádi)

Postup přípravy:

· Předehřejte si troubu na 175 °C, nachystejte si 12 vymazaných muffinových formiček.

· V jedné míse zamíchejte mouku se solí, práškem do pečiva, MatchaTea a cukrem.

· Ve druhé míse smíchejte vejce, rozpuštěné máslo a mléko.

· Obsah obou misek opatrně smíchejte dohromady a pokud chcete přidejte ořechy.

· Těsto rozdělte do formiček.

· Pečte v předehřáté troubě dozlatova zhruba 25 minut. Nechte vychladnout a vyklopte.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky