Originální dřevěný nábytek do obýváku z palet a beden

Sestavte si komodu z palet.
Chcete svému obývacímu pokoji vdechnout nový neotřelý vzhled? S dřevěným nábytkem z palet a beden to půjde samo. Vytvořte si zcela originální dřevěné kousky, které odpovídají aktuálním interiérovým trendům a zároveň jsou nesmrtelnou klasikou, jež nikdy neomrzí. Kreativitě se meze nekladou – s kvalitním materiálem a trochou fantazie si hravě sestavíte vlastní neokoukaný nábytek, který bude každý den doslova lahodit vašemu oku. 

Základem každého obývacího pokoje je kvalitní a pohodlné sezení. Pohovka z palet se stane dominantním prvkem vašeho interiéru. Kromě toho, že se svým vzhledem vymyká klasickým sedačkám, nabízí i dostatek prostoru pro uvolnění. „Pohovka z palet podtrhne vaši individualitu, a ještě navíc se stane soukromou wellness oázou uprostřed domácnosti. Pohodlně se na ni usadí dvě osoby, velikostně se ale dá přizpůsobit vašim potřebám. To samé platí pro její barvu. Dřevo stačí natřít odstínem, který preferujete a se kterým hravě sladíte i barvu látky polstru,“ říká Tadeáš Tenkl, specialista pro oblast interiérových dekorací a doplňků v projektových marketech Hornbach.

Pohovku skvěle doplní konferenční stolek z palet, ke kterému navíc snadno přiděláte kolečka. Televizi můžete umístit na komodu z dřevěných beden ROCKY. „Jedná se o stabilní robustní kousek, který díky nízkému položení dokonale přilne k podlaze. Rozměry komody jsou variabilní, dřevěné bedny lze totiž libovolně kombinovat. Tento kus nábytku skvěle poslouží jako místo pro televizi i další interiérové dekorace, mile vás překvapí i dostatečně velký úložný prostor,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu.

Richard Klička, odborník na stavby a materiály v projektových marketech Hornbach, radí: Sestavte si komodu pod televizi Rocky v 9 krocích


Potřebovat budete: 
 • 4 ks bedny na ovoce BUILDIFY středně velké velikosti (280 x 330 x 440 mm)
 • 1 ks lepené dřevěné desky smrk (18 x 300 x 2000 mm, uříznutou na 1x 18 x 300 x 1796 mm)
 • 1 ks lepené dřevěné desky smrk (18 x 300 x 800 mm, uříznutou na 2x 18 x 300 x 350 mm)
 • 132 univerzálních šroubů s křížovou zápustnou hlavou (4,5 x 20 mm)
 • 32 univerzálních šroubů s křížovou zápustnou hlavou (4,5 x 25 mm)
 • Vrtací šroubovák
 • Vrták se záhlubníkem O 4,5 mm
 • Skládaný vrták O 4–10 mm 6-kt
 • Štětec a malířský váleček
 • Základovou barvu HORNBACH (barevný odstín „šedá“ v objemu 750 ml 375 ml
 • HORNBACH PU lak hedvábný lesk (barevný odstín „RAL 7016 antracitově šedá“ v objemu 750 ml)

Postup:
Nejprve každou bednu stabilizujte. Všechny bedny předvrtejte a následně přišroubujte každý konec lišty vždy jedním šroubem (4,5 x 20 mm) k trojúhelníkovému hranolu, a to cca 25 mm od okraje bedny. Na vrtání doporučuji „skládaný vrták“. Ten zajistí kónický tvar vrtaného otvoru, do kterého lze šrouby později perfektně zapustit. Díky tomu nebude hlavička šroubu vyčnívat a zabrání se vzniku trhlin ve dřevě.

1. Natřete lepené dřevěné desky. Zejména u světlých odstínů doporučuji nanést dvě vrstvy základové barvy. Zabráníte tím prokreslování látek obsažených ve dřevě a také vzniku nehezkých skvrn. Poté na lepené dřevěné desky naneste pomocí malířského válečku vždy dvě vrstvy barvy „RAL 7016 antracitově šedá“.

2. Natřete bedny. Postupujte stejně jako u prvního kroku.

3. Předvrtejte bedny na čtyřech místech na dně. Doporučuji použít vrták se záhlubníkem.

4. Bedny umístěte v lícování s otevřenou stranou k okraji lepené dřevěné desky (18 x 300 x 1796 mm).

5. Rovněž předvrtejte strany beden, a to vždy na čtyřech místech (jako na obrázku 5.1). Bednu 2 a 3 předvrtejte na obou stranách, bednu 1 pouze na pravé, bednu 4 pouze na levé straně

6. Lepené dřevěné desky (18 x 300 x 350 mm) umístěte mezi bednu 1 a 2 a také bednu 3 a 4.


7. Bednu 1 přišroubujte k lepené dřevěné desce čtyřmi šrouby (4,5 x 25 mm).

8. Poté přišroubujte bednu k jedné z obou podpěrných lepených dřevěných desek celkem čtyřmi šrouby (4,5 x 25 mm).

9. Bednu 2 a 3 přišroubujte k lepené dřevěné desce a přiléhajícím podpěrným lepeným dřevěným deskám (18 x 300 x 350 mm), a to vždy čtyřmi šrouby (4,5 x 25 mm). Následně přišroubujte bedny čtyřmi šrouby (4,5 x 20 mm) k sobě navzájem. Poté spojte bednu 4 s lepenou dřevěnou deskou a podpěrnými lepenými dřevěnými deskami, a to opět čtyřmi šrouby (4,5 x 25 mm).

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry