Pozvěte americkou lednici do české rodiny

Rubrika: Kuchyně
Inzerce (Inzerce), 28.03.2020

Snad v každém americkém filmu, kromě těch válečných samozřejmě, se alespoň jedna scéna odehrává u lednice. Je to velká lednice, americká, která se podobá skříni. Do Evropy přišla tahle nádherná monstra až později, prý na konci 70. let, a k nám z pochopitelných důvodů dorazila až po roce 1989.

Jsou to sice lednice dražší a svými velkými rozměry se nehodí do každé kuchyně, ale pokud se už pro ně rozhodnete, určitě si najdete tu správnou pro sebe. Charakterizuje je propracovaný design i technologie. Jsou nepřehlédnutelným středobodem každé kuchyně, nabízejí se v bílé i v nerezu, nebo dokonce i barevné varianty, jsou dvoudveřové, čtyřdveřové nebo třídveřové. Mohou mít výrobník ledu a nabídnout vám načepovat si čerstvou studenou vodu, nebo můžete otevřít jen minibar a vybrat si nápoj.

Tenhle nádherný kolos sice bývá trochu hlučnější, než „obyčejná“ lednička a vzhledem ke svým rozměrům, které musí ochladit a dalším funkcím mají také náročnější provoz, ale i on se nabízí v energetické třídě od A+ až po A+++. Velkorysý prostor zato dovoluje díky velkému objemu a přehlednému vnitřnímu uspořádání organizovaně uskladnit spoustu potravin pro velkou rodinu.

Americká dvoukřídlá lednička má z jedné strany lednici a z druhé (té s užšími dveřmi) mrazák, ty třídveřové mají více variabilní prostor k uskladnění ovoce, zeleniny nebo masa. Modely lednice se šuplíkem mohou v zásuvce ukrývat mrazák, nulovou zónu nebo minibar. Některé je možné připojit na vodu, pak budete mít stále možnost si načepovat vychlazenou filtrovanou vodu a led, jiné mají manuální zásobník, takže nabízejí podobnou možnost., ale vodu musíte doplňovat sami.

Potom jsou tu další vyspělé funkce a vychytávky, které známe z klasických chladniček a které samozřejmě mají i americké lednice, jako je NoFrost systém, LED osvětlení, nulová zóna, antibakteriální povrch, Twin Cooling pro samostatné systémy chlazení a mrazení, ionizátor, turbo chlazení a mrazení pro rychlé zchlazení nově vložených potravin, prázdninový režim při předpokládaném dlouhém neotvírání apod.

Pojďme se zastavit u Twin Cooling, které je pro americké lednice charakteristické, kdežto u klasických lednic s mrazákem spíše méně časté. Jedná se o dva chladicí systémy, pro chladící a mrazící část lednice, které udržují samostatně optimální podmínky v obou částech lednice. Jedná se o dva oddělené okruhy, které fungují nezávisle. To velmi oceníte, pokud potřebujete vypnout chladící okruh lednice a nechat zapnutý pouze mrazák a naopak. Hodí se vám to například při odjezdu na dovolenou, nebo když se rozhodnete udělat v ledničce nebo v mrazící části velký úklid.

Názory na článek  Pozvěte americkou lednici do české rodiny
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografie

Články Kuchyně