Nábytkem roku 2019 se stala kolekce CUBIX

Rubrika: Interiéry
Jana Brožková (Bydlet.cz), 29.03.2020
Cena Asociace českých nábytkářů měla být vyhlášena právě dnes, 26. března v rámci veletrhu nábytku a interiérů FOR INTERIOR v pražských Letňanech. S ohledem na aktuální dění veletrh nemohl být uspořádán, avšak o každoroční vyhlášení ocenění Nábytek roku výrobci a designeři nepřišli. Nábytkem roku 2019 byla vyhlášena kolekce CUBIX otrokovické firmy RIM CZ, kterou navrhl rakouský designér Kai Stania.

Hodnotitelská komise si na kolekci cení velmi sofistikovaného zpracování tématu, které je přítomno v oblasti designu sezení již od třicátých let minulého století. Komise shledává minimalistické pojetí naprosto přesných exaktních geometrických tvarů čalounění, posazených na jednoduché kovové podnoži, jako vyváženou kompozici hmot. Tato kompozice odpovídá na současné pojetí špičkového interiéru pracovního prostoru, a to nejen v pracovnách vrcholového managementu a v komerčních prostorech.

Křesla z kolekce CUBIX - kategorie „softseatingu“

O kolekci CUBIX

Luxusní křesla pro manažerské kanceláře, stylové lobby a designové kavárny představuje kolekce CUBIX. Název vychází z elegantních kubických tvarů křesla. Sedák s pružným vlnovcem, kvalitní pěna a měkký zádový polštář poskytují maximální komfort. Velká pozornost byla věnována všem detailům včetně čalounění, které si skvěle rozumí s látkou i kůží. Kolekce CUBIX zahrnuje dvou – třímístné sedačky, křesla a stolky. CUBIX vytváří skvělé místo pro neformální a odpočinkové sezení.

Křesla z kolekce CUBIX patří do kategorie „softseatingu“, tedy nábytku do odpočinkových zón, lobby a kaváren. Kromě ergonomických kancelářských židlí je právě softseating oborem, kde RIM CZ uplatňuje své zkušenosti s ergonomickým sezením. Kolekci CUBIX má na svědomí rakouský designér Kai Stania, který s RIM spolupracuje od roku 2017.

Názory na článek  Nábytkem roku 2019 se stala kolekce CUBIX
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografie

Články Interiéry