Lovce "upírů" uvidíte pouze v jihlavské ZOO

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 7.07.2020

Tiše a ostražitě čekají ukryti v jeskyni. Stačí jim jediný prudký výpad, aby lapili svou kořist – nic netušícího netopýra. Ne, není řeč o lovcích upírů z Transylvánie, ale o hroznýšovci portorickém. Potravou těchto štíhlých dlouhých hadů žijících na exotickém karibském ostrově jsou totiž právě zdejší netopýři. 

„Hroznýšovce lze nejčastěji zastihnout uvnitř jeskyní, kde se přes den ukrývají, a kde nachází zásoby vody a zejména potravu v podobě netopýrů, kteří s nimi jeskyně obývají, a na které čekají ovinuti okolo krápníků,“ prozrazuje Ing. Jan Vašák, ředitel Zoologické zahrady Jihlava, která hroznýšovce portorické chová jako jediná v Evropě.

Hroznýšovci žijí uvnitř jeskyní

S těmito výjimečnými tvory, kteří na slunci hrají nejrůznějšími odstíny zejména modré barvy, se můžete v Jihlavě setkat po celý rok. Nejen hroznýšovci, ale i další zvířata zde na vás čekají v tropickém pavilonu, který je jedním z mnoha zdejších expozic, které vás za jediný den provedou hned po pěti různých kontinentech.

•••

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace

Zoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců. Zoo Jihlava je koncipována jako zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu. Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala Zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic.

Názory na článek  Lovce "upírů" uvidíte pouze v jihlavské ZOO
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky