Jak chránit auto při provozu a odfiltrovat problémy

Rubrika: Tipy a triky
Inzerce (Inzerce), 29.07.2020

Automobil je komplikovaný organismus vzájemně spolupracujících částí, kterými se prohání spousta kapalin a jiných médií - palivo, olej, vzduch i klimatizační médium. Nemůžete přitom vždy zaručit absolutní čistotu těchto kapalin ani na vstupu, i pokud kupujete ty nejlepší dostupné značky – může dojít i ke kontaminaci při doplňování. Další nečistoty mohou i vznikat při provozu motoru nebo třeba klimatizace (kondenzáty, usazeniny, hustší zbytky kapalin). Pohyb těchto nečistot a kalů jemně seřízeným prostředím uvnitř vnitřností automobilu by způsobovalo závady v jeho funkčnosti. Zásadní proto je zachycovat tyto nečistoty na vhodných místech, kde neškodí, případně odkud se dají odstranit.

Závady, které by mohly vzniknout, pokud by nečistota uvízla na nevhodném místě, by mohly být fatální i z hlediska bezpečnosti jízdy, nebo by kvalitu jízdy velmi omezily výrazným snížením výkonu motoru nebo jiných součástí auta. A oprava takového maléru by mohla být velmi, velmi drahá.

Proto je součástí auta až překvapivé množství filtrů, které nežádoucí nečistoty a kaly zadržují tam, kde provozu auta nevadí nebo se odtud dají odstranit, přitom cena filtrů a doplňujících součástí na rozdíl od drahé opravy je zanedbatelná. Olejový filtr, palivový, vzduchový, hydraulický filtr řízení, plus spoustu dalších přidružených součástek, těsnění, ventily, skříň… všechny potřebné náhradní díly najdete pro jednotlivé značky a modely vozů na stránkách www.euautodily.cz. Filtry se dají poměrně snadno vyjmout a vyměnit, takže i cena práce je v tomto případě přiměřená – pokud si výměnu filtru neprovedete dokonce sami. Pokud nezanedbáte údržbu auta a v doporučených kilometrech provedete obvyklé servisní úkony, jako je výměna nebo kontrola provozních kapalin spolu s příslušným filtrem, pak předejdete většině problémů, které běžným provozem auta mohou nastat. 

Názory na článek  Jak chránit auto při provozu a odfiltrovat problémy
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky