Podle průzkumu lidé během pandemie snížili frekvenci návštěv seniorů, ale ne razantně

Jana Brožková (Bydlet.cz), 31.07.2020

Koronavirová pandemie ovlivnila pracovní i soukromý život zásadním způsobem. Společnost Wirtuuu se rozhodla realizovat v polovině července průzkum na téma, jak covid-19 ovlivnil návštěvy příbuzných v důchodovém věku. Češi navštěvovali své příbuzné během karantény méně, i když pokles návštěv nebyl nijak razantní. Nyní po zklidnění situace se vše vrátilo do zajetých kolejí. Průzkum na vzorku 1200 respondentů z celé ČR realizovala v červenci 2020 společnost Rondo Data. 

Před vypuknutím karantény navštěvovalo své příbuzné v seniorském věku 40 % dotázaných 1x týdně a častěji, 27 % pak 2x až 3x měsíčně. 17 % lidí je pak nenavštěvovalo vůbec.

„Během karantény se návštěvy snížily, 35 % dotázaných nenavštěvovalo své příbuzné v důchodovém věku vůbec. 2x až 3x měsíčně za příbuznými v seniorském věku dorazilo 18 % dotázaných. 31 % se nenechalo situací zviklat a návštěvy realizovali stále 1x týdně a častěji,“ prozrazuje Jiří Bonk ze společnosti Wirtuuu.

Po uvolnění opatření na přelomu června a července se situace vrátila do normálu. 1x týdně a častěji navštěvuje své blízké seniory opět 40 % dotázaných, 26 % lidí pak 2x až 3x měsíčně.

 

Názory na článek  Podle průzkumu lidé během pandemie snížili frekvenci návštěv seniorů, ale ne razantně
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy