V Olomouckém kraji se soutěžilo o ocenění Regionální potravina

Jana Brožková (Bydlet.cz), 1.08.2020
Celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Olomouckého kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2020. O toto ocenění, které je zárukou místního regionálního původu, se letos v kraji ucházelo 107 produktů od 42 výrobců. O značku soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení bylo v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje.

K  udělení značky Regionální potravina navrhla hodnotitelská komise následující výrobky:

Kategorie: Výrobek a výrobce:
1. Masné výrobky tepelně opracované Králičí tlačenka

AGROLAPIN s.r.o.

2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy Dančí paštika s divokým kořením

Designfood s.r.o.

3. Sýry včetně tvarohu Roztomilák

PROFI MP STAVBY s.r.o.

4. Mléčné výrobky ostatní Tvarohový dezert karamel

Zlata Ronzová Mádrová

5. Pekařské výrobky včetně těstovin Farmářský pšeničný kváskový pecen

WELLART, s.r.o.

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek NEUDĚLENO
7. Alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína z hroznu révy vinné) HOLBA Premium

Pivovar Holba a.s.

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě Salát ledový

ZELTR AGRO

9. Ostatní Pšeničná mouka hladká světlá

MJM agro a.s.

„Těší nás v letošním roce větší zájem ze strany nově přihlášených výrobců, jejichž podíl byl zhruba třetinový. Nejpočetněji zastoupenou kategorií byla kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje, ve které suverénně, co do počtu, dominovala piva. Porota v celé kategorii ochutnala 21 vzorků od 10 regionálních výrobců“, říká krajská koordinátorka Ing. Zlata Lakomá z Agrární komory Olomouckého kraje.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku.

Výrobky za Olomoucký kraj přihlášené do soutěže hodnotila komise složená ze zástupců Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

V současné době je oceněno 409 produktů od 313 výrobců. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Lenka Rezková

tisková mluvčí SZIF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina. 

 

 

Názory na článek  V Olomouckém kraji se soutěžilo o ocenění Regionální potravina
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy