Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku

Rubrika: Reality
army.cz (MO ČR), 4.08.2020
Informaci o zveřejnění inzerátu na internetových stránkách www.onnm.army.cz a www.centralniadresa.cz přinesl dnes také deník Právo. Současně jsou tyto nemovitosti nabízeny ke koupi i na veřejných portálech www.hyperreality.cz a www.sreality.cz.

Ministerstvo obrany nabízí 47 nemovitostí, z nichž téměř polovinu představují pozemky různých kategorií a výměr. Minimální požadovaná kupní cena v souhrnu dosahuje téměř osmi milionů korun.

Zajímavé jsou pozemky v Plzeňském kraji v obci Tymákov mezi Rokycany a Starým Plzencem. Tyto mají výměru dva tisíce metrů čtverečních. Ještě o něco větší je nabízený pozemek v Týnci u Janovic nad Úhlavou na Klatovsku. Tento pozemek se nalézá u zámeckého parku. Nabízené jsou také dva pozemky těsně za hranicí uvedeného kraje u Střelských Hoštic s výměrou téměř čtyři tisíce metrů čtverečních. V Praze jsou nabízeny menší pozemky v Praze Michli a na Žižkově. V nabídce jsou dále pozemky na bývalém cvičišti u Benešova u Prahy, v Kolíně a severočeském Jiříkově.

Již tradičně jsou nabízeny často poptávané objekty bývalého pohraničního opevnění. Tentokráte se jedná především o nově nabízená opevnění na jižní Moravě. Čtyři objekty se nacházejí v Podhradí nad Dyjí nedaleko Vranovské přehrady. Devět opevnění za příznivou cenu je nabízeno v Dyjákovicích nedaleko státní hranice s Rakouskem jihovýchodně od Hrušovan nad Jevišovkou. Nabídku doplňují ještě dva řopíky u Mikulova.

Z pevnostních objektů ve Slezsku je třeba zmínit především opevnění většího rozsahu, tzv. pěchotní srub s názvem „Štěrkovna“ u Dolního Benešova. Dále jsou to tři nově nabízené řopíky v Opavě – Jaktaři, v Bělé pod Pradědem a u Horních Životic.

Další nabídka nemovitostí bude zveřejněna již 1. a následně 29. září tohoto roku. K prodeji se připravuje téměř dvacet nových nemovitostí.

Internetové stránky www.onnm.army.cz obsahují uvedené i další nemovitosti, jejich fotografie a koncepty kupních smluv. Na stránkách lze nalézt podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek a povinný formulář Prohlášení zájemce o koupi.

Pro zájemce o pohraniční opevnění je na uvedených stránkách zveřejněn aktualizovaný dokument o základních podmínkách a možnostech nabytí těchto objektů.

]]>
Názory na článek  Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality