Díky Smíchov City přestane být část Prahy 5 umouněnou Popelkou

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 3.10.2020

V prostorách bývalého smíchovského nákladového nádraží byl ve středu 30. září položen základní kámen nové čtvrti Smíchov City. Stalo se tak za účasti starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové, náměstků primátora hl. m. Prahy Petra Hlaváčka a Adama Scheinherra a zástupců společností Sekyra Group a Strabag. Praha 5 tak učinila výrazný krok k tomu stát se jednou z nejmodernější čtvrtí u nás.

Nejrozsáhlejší projekt s názvem Smíchov City

„Prahu 5 dlouhodobě směřujeme k tomu, aby se stala čtvrtí 21. století. V posledních letech se to daří díky projektům Nový Barrandov a Waltrovka. Speciálně v případě Waltrovky se ukazuje, jak lze ryze průmyslovou lokalitu citlivě přeměnit na moderní obytnou, administrativní a obchodní zónu.  Nyní jsme položili základní kámen k dalšímu, jednoznačně nejrozsáhlejšímu, projektu s názvem Smíchov City. Jako starostka Pětky jsem pyšná na to, že se podařilo najít názorový soulad mezi potřebami města, městské části, Pražanů a plány investora a stavitele. Mezi takové potřeby Prahy 5 patřilo začlenění historicky cenné budovy Radlické Kulturní Sportovny do komplexu moderních stav s cílem co nejvíce zachovat původní genius loci,“ říká k zahájení projektu Smíchov City starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Podle zástupců municipalit, včetně starostky Zajíčkové, odborníků z řad developerů a stavitelů Praha jako celek v sobě skrývá obrovské plochy, které v současnosti leží ladem a čekají na své smysluplné využití. Vedle již zmíněné Waltrovky je Smíchov City dalším příkladem proměny brownfieldu v něco, co je přirozeným krokem v rozvoji městské části Praha 5.

„Těší mě důraz, který je kladen na originalitu a bezpečnost veřejného prostoru i kvalitu života. Vzniknou zde krásná místa pro setkávání a odpočinek. Projekt zkrátka v mnoha ohledech vyniká přístupem k lokalitě a posouvá celou Prahu mezi moderní západní metropole,” pochvaluje si starostka Renáta Zajíčková.

Po dokončení bude Smíchov City představovat bezmála půl milionu metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodní a veřejných ploch, které podle předpokladů využije pro bydlení nebo práci na 12 tisíc lidí. Součástí projektu budou též rozsáhlá prostranství veřejné zeleně a kilometrový bulvár západního střihu. Chybět nebude ani nová škola.

„Začlenění budovy nové základní školy bylo jednou z podmínek Prahy 5, aby souhlasila s podobu jižní části chystané nové čtvrti. I když v posledních měsících nežijeme ve zrovna jednoduché době, Smíchov City nám velí dívat se do budoucnosti, a ta spojená s Prahou 5 tkví v nabídce kvalitního života, který se neobjede bez možnosti umístit dítě do školy v bezprostřední blízkosti bydliště. Chtěla bych na tomto místě všem poděkovat za to, že  byly vyslyšeny přání a připomínky našich spoluobčanů, bez jejichž přičinění by nešlo takto náročný projekt vůbec realizovat,“ uzavírá starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Názory na článek  Díky Smíchov City přestane být část Prahy 5 umouněnou Popelkou
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba