6 způsobů, jak posílit imunitu ořechovým máslem

Způsoby, jak posílit imunitu, se na nás v poslední době hrnou ze všech stran – aby ne, když bojujeme proti pandemii a všichni chceme vyváznout pokud možno ve zdraví! Napadlo by Vás ale, že pro přípravky na imunitu nemusíte hned běžet do lékárny? Svůj organismus můžete posílit právě tím, co milujete nejvíc! Ořechová másla  jsou totiž opravdovými superpotravinami a chrání Vás tolika způsoby, které by Vás možná ani nenapadly. Čtěte v novém článku!

1. Arašídové máslo  

Jak jsme už zmiňovali několikrát, arašídy jsou luštěniny! A luštěniny mají spoustu dobrých vlastností – kromě toho, že mají nízký glykemický index a vysoký obsah bílkovin, také obsahují takzvané rezistentní škroby. Tyto speciální škroby se v organismu tráví velmi pomalu, jsou příznivé pro naše zažívání, pro náš mikrobiom a naši imunitu. A to je přesně to, co chceme, je to tak :)?  

2. Máslo z para ořechů  

Para ořechy? To je především mega dávka selenu – minerálu naprosto nezbytného pro naši štítnou žlázu! A štítná žláza, to je bez nadsázky strážce a dirigent celého Vašeho organismu a zdraví – právě ona řídí veškeré hormonální pochody, naši tělesnou teplotu a to, jak jsou jednotlivé děje v našem těle provázané a zkoordinované. Bez zdravé štítné žlázy nemůžeme být nikdy úplně zdraví – proto o ni pečujte, jak jenom to jde. Právě máslo z para ořechů je výborným způsobem, jak ji posílit přírodně a navíc velmi chutně :) Vyzkoušíte? Stačí i lžička denně!  

3. Kokosové máslo  

Stejně jako máslo z para ořechů, i naše čisté neslazené máslo z kokosu posiluje štítnou žlázu a tím i Vaši imunitu. Vedle toho kokosový krém a kokosový tuk vyniká obsahem kaprylové kyseliny, která dokáže vyhubit kvasinky, bakterie a další patogeny ve Vašem těle. Zvykněte si jíst kokosové máslo každý den – třeba do ranní kaše – a bacily nebudou mít šanci!  

4. Kešu máslo  

Pomazánka z kešu oříšků? Nejenom, že výborně chutná, navíc je ohromně zdravá! Anakardová kyselina obsažená v tomto krému totiž bojuje proti volným radikálům a působí tak v těle jako přirozený antioxidant. Přirozeně tak posiluje Vaši obranyschopnost, zvyšuje odolnost vůči nákaze a zpomaluje stárnutí. Prášky a vitamíny z lékárny se v porovnání s Kešu máslem opravdu mohou jít zahrabat :)  

5. Mandlové máslo s perníkem  

Mandlový krém s perníkem patří k nejoblíbenějším – kromě své skvělé chuti ovšem vyniká také pozoruhodnými zdravotními účinky! Unikátní kombinace koření, která je v tomto másle použita, Vás vyzbrojí v boji proti bacilům a virům jako nic jiného – ne nadarmo se říká, že skořice je účinná i proti rakovině. Stejně tak hřebíček a badyán, které v tomto másle najdete, ničí v těle záněty a tím přispívají k Vašemu přirozenému zdraví.  

6. Lískooříškové máslo s kakaem 

Jestlipak víte, jaká potravina má nejsilnější antioxidační účinky na světě? Je to kakao! A kakao nejvyšší kvality -  vypěstované organickým způsobem v Peru, navíc s Fair Trade certifikací - činí  krémy s kakaem jednoduše nepřekonatelné. A že po nich budete ještě zdravější? No jak vidíte, i zdravé věci mohou senzačně chutnat :)  

Kterým z ořechových krémů posilujete svoji imunitu nejraději Vy? Napište nám do komentářů :)!

Nutspread.cz

Český výrobce 100% ořechových másel. Bez přidaného cukru, lepku nebo palmového oleje, pečlivě vybráno jenom z těch nejlepších ingrediencí. Široký sortiment, vynikající chuť i konzistence. S nízkým obsahem sacharidů a nízkým glykemickým indexem zasytí na dlouhou dobu a nerozkolísají hladinu krevního cukru. Zato obsahují velké množství hořčíku, zinku i železa, minerály a zdravé tuky.

Přesvědčte se sami, že i zdravé věci mohou skvěle chutnat.

Více informaci na: www.nutspread.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky