Pořizování vánočních dárků: stres, nebo zábava a podpora

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 21.11.2020

Všichni to známe, Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím roku, ale někdy to může být také nejhorší období roku. Ne vždy je jednoduché vybrat vhodné vánoční dárky. Nemusíte ale věšet hlavu, protože my vám s výběrem pomůžeme. Máme několik tipů, jak si pořizování vánočních dárků pro všechny své blízké užít a navíc je obdarovat něčím, co hned neskončí někde v koutě.  

1.         Naslouchejte a sepisujte si seznam po celý rok

Zásada číslo jedna – výběr dárků (což platí nejen o těch vánočních) by se neměl uspěchat. Vídáte-li se s dotyčnými během roku často, zkuste si nenápadně zapisovat, co zajímavého vám sdělují, zvláště když s vámi mluví o svých snech a přáních. Vyvarujte se zbytečných „výslechů” těsně před Vánocemi. Nejenže působí zoufale, ale hlavně vám skoro nikdo neodpoví na vaši otázku. Zvláště starší rodiče či prarodiče mají ve zvyku říci maximálně to, že ve svém věku už nic nepotřebují, a jste znovu ve slepé uličce.

2.         Udělejte z obyčejné věci neobyčejný dárek

Dárky, které potěší, nemusejí být nutně ty nejdražší. Víte-li, že vašeho blízkého skutečně potěší ponožky, čokoláda či kniha, nebraňte se jim, ale zkuste se zamyslet nad tím, jak je „prodat” originálně. Věděli jste třeba, že lze pořídit „ponožkové předplatné” na celý rok? A takových vychytávek najdete i k těm zdánlivě obyčejným a „ohraným” dárkům celou řadu. Milovnici či milovníka čokolády můžete obdarovat třeba ručně vyráběnou čokoládou se zajímavým příběhem, knihomoly pozváním na autorské čtení a podobně.

3.         Vytvořte dárek vlastníma rukama

Znáte účinnější formu relaxu, než je manuální činnost? „DIY” neboli „Do It Yourself” je navíc v současné době, kdy se dá koupit téměř vše, znovu ceněné a vyhledávané. Nic lepšího než věc vyrobenou ručně, s láskou a navíc přímo na míru obdarovanému ani věnovat nemůžete. Tak oprašte před zimou pletací jehlice, štětec a malířský stojan nebo se vydejte do dílny a třeba kromě kreativního dárku získáte i nový koníček. 

5.         Podpořte udržitelné značky, české výrobce a autory

Nákupem online ušetříte spoustu času a nervy k tomu, přes klasické vyhledávače nebo sociální sítě můžete objevit spoustu zajímavých, lokálních značek, na které jste třeba ještě neměli možnost v kamenných obchodech narazit.  Obzvlášť pokud se vy sami i vaši blízcí zajímáte o životní prostředí a svět kolem sebe, mělo by mít heslo „sustainable brands” ve vašem vyhledávači první místo. A vězte, že ekologicky vyráběných věcí dnes seženete nemálo – od oblečení, kosmetiku, až třeba po sluchátka.

 

Tipy na vánoční dárky:

Inspirujte se originálními módními kousky české značky Fashion M&M.

Ochutnejte a dejte ochutnat víno z vinařství Château Saint-Hilaire

Počtěte si spolu s dětmi  v nové pohádkové knize Zvířecí škola, která naučí chápat a respektovat odlišnosti ostatních


Názory na článek  Pořizování vánočních dárků: stres, nebo zábava a podpora
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky