Closing Bell (23. 11. 2020) – Janet Yellenová zpátky ve hře?

Rubrika: Reality
Libor Stoklásek (Imperial Finance), 23.11.2020

Zámořské akciové indexy první obchodní seanci nového týdne posilovaly pod zprávami o možném zvolení bývalé předsedkyně americké centrální banky Janet Yellenové novou ministryní financí. Nově zvolený prezident Joe Biden má tento krok podle úzkého okolí v plánu. Nejširší americký index S&P 500 dnes posílil o 0,66 %, průmyslový index DJIA rostl o 1,22 % a technologický NASDAQ dnes bez výrazného pohybu zakončil o 0,14 % nad pátečním závěrem. Nejvíce posilovaly sektory energií a financí.

Investoři počátkem týdne ocenili nové zprávy týkající se vakcín proti koronaviru. Už tento týden by totiž měla být schválena vakcína farmaceutického giganta Pfizer ve Velké Británii. Využití a distribuce by poté mohla směřovat do USA a zbytku Evropy už během měsíce prosince. Větrem do plachet se stala také 70% účinnost vakcíny od společnosti AstraZeneca.

Novou ministerskou financí Spojených států by mohla stát bývalá šéfka centrální banky Janet Yellenová. S odvoláním na zdroje z okolí Joea Bidena, kterému americká média připsala vítězství v posledních prezidentských volbách, o tom informovala agentura Bloomberg. Během svého působení ve FEDu byla Yellenová považována za holubici, a pokud bude nominována, obecně se očekává, že prosadí opatření na fiskální podporu ekonomiky.

Pozitivní zprávy souvisejících s léčbou koronaviru přimělo investory upravit své investiční preference do sázek na oživení sektorů letecké dopravy, provozovatelů výletních lodí a financí. To jsou odvětví nejvíce zasažená globální pandemií. Společnosti United Airlines (UAL), Delta Air Lines (DAL) a American Airlines Group (AAL) dnes výrazně posilovaly. Energetické tituly rostly pod nadějemi rychlejšího ukončení světové pandemie a růstu poptávky.
 Společnost Occidental Petroleum (OXY) dnes zapsala 16% růst.

Apple (AAPL) a Alphabet (GOOGL) se obchodovaly v červeném, zatímco Amazon.com (AMZN), Facebook (FB) a Microsoft (MSFT) zakončily poblíž nuly.

Z makroekonomického kalendáře vzrostl nejrychlejším tempem od března 2015 složený index nákupních manažerů, který sleduje aktivity ve výrobě i službách.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.cz

Názory na článek  Closing Bell (23. 11. 2020) – Janet Yellenová zpátky ve hře?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality