Closing Bell (24. 11. 2020) – Zlato jako smolař měsíce!

Rubrika: Reality
Libor Stoklásek (Imperial Finance), 24.11.2020

Index DJIA dnes uzavřel poprvé v historii nad 30 000 bodů a od březnových minim posílil o více než 60 %. Akcie nadále pokračují v růstu na vlně pozitivních zpráv o účinnosti vakcín a ochabování nejistoty ohledně změny nejvyššího představitele Spojených států. Nejširší americký index S&P 500 posílil o 1,61 % a technologický NASDAQ připsal 1,54 %. Nejvíce dnes posilovaly sektory energií, financí a základních materiálů.

Farmaceutické společnosti včetně společností Pfizer (PFE), Moderna (MRNA) a AstraZeneca (AZN), které zveřejnily během posledních tří týdnů pozitivní zprávy o vakcínách, nadále udržují na světových trzích pozitivní sentiment. Dále z trhů srší optimismus ohledně zpráv o návratu bývalé předsedkyně Federálního rezervního systému Janet Yellenové jako kandidátky na Bidenovu ministryni financí a narůstající rezignace v podání Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb. Janet Yellenová je považována za velmi důvěryhodnou a vítanou volbu pro efektivní řízení ministerstva financí. Akciový trh ji vnímá jako dobrého vůdce pro zotavení ze zkázy způsobené světovou pandemií. Spolu s vývojem vakcín proti covid-19, obchodníci čím dál více očekávají, že hospodářské oživení spojené se zkrocením pandemie rychle smaže ztráty spojené s celosvětovou krizí, která sužuje trhy už téměř celý letošní rok.

Na základě optimismu ohledně výhledu poptávky na rok 2021,
 cena ropy WTI vyskočila o 4 % k 45 USD za barel, tedy na maxima od začátku pandemie. Kromě sektorů energií a základních materiálů se dařilo také financím. Bankovní tituly posilovaly v průběhu dnešní seance o 5 %. Hodnotové akcie, jež byly během roku nejvíce zasažené světovou pandemií, v průběhu měsíce listopadu výrazně rostou. Dařilo se i leteckým společnostem - American Airlines Group (AAL) a United Airlines (UAL) vzrostly o více než 9 %. Společnost Boeing (BA) připsala 5 %.

Index spotřebitelské důvěry v listopadu klesl na 96,1 b. z revidované hodnoty 106,2 b. za měsíc říjen a nedosáhl ani na analytický konsenzus 98,0 b. Je pravděpodobné, že nejsme na statistickém dnu, nicméně počátkem nového roku a hlavně na jaře by mělo dojít k výraznému oživení.

Největším smolařem se stává zlato, které propadlo k lokální psychologické hranici 1800 USD za trojskou unci. Pozitivní sentiment tlačí ceny drahých kovů už třetí týden v řadě níže. Poptávka po bezpečných přístavech ochabuje a investoři se vracejí do rizikových aktiv.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.cz

Názory na článek  Closing Bell (24. 11. 2020) – Zlato jako smolař měsíce!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality