Closing Bell (25. 11. 2020) – Ceny ropy „chytají slinu“

Rubrika: Reality
Libor Stoklásek (Imperial Finance), 25.11.2020

Zámořské akciové indexy během středeční obchodní seance zakončily smíšeně, nejširší americký index S&P 500 poklesl o 0,21 %, průmyslový index DJIA nepotvrdil hranici 30 000 bodů a odepsal 0,64 %. Technologie však opět dostaly vítr do plachet a vyhnaly technologický NASDAQ o 0,48 % výše. Problémy a slabá data na trhu pracovních míst znovu obrátily zrak investorů na dopady světové pandemie. Nejvíce dnes ztrácely sektory energií, průmyslu a základních materiálů.

Americké ministerstvo práce dnes odpoledne uvedlo, že 778 tisíc lidí podalo žádost o podporu v nezaměstnanosti, což je o 30 tisíc více než report 748 tisíc v předchozím týdnu - což bylo i výrazně nad očekávání trhu 730 tisíc žádostí. Jedná se o druhý týden za sebou, kdy data z trhu práce naznačují obrat zlepšující se kondice. Poprvé od 25. července máme za sebou sérii špatných dat. Nové případy nakažení koronavirem začínají mít devastující účinek na oživení amerického hospodářství. Karanténa, zavírání škol a omezení provozu podniků povedou k ještě většímu propouštění zejména přes zimní sezónu, což jednoznačně naznačuje, že ještě bude hůř, než se situace v USA zlepší.

Údaje o slabších pracovních místech se dostaly do kříže s daty, které ukazují růst osobních výdajů a objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Index spotřebitelské důvěry zveřejněný během dnešní seance také nepotěšil, když poukázal na pokles v měsíci listopadu na 76,9 b., analytický odhad byl 77,0 b. Analytický konsenzus předpokládá růst počtu nových bydlení, což odráží nárůst prodeje nových domů jak kupující využívají rekordně nízké sazby hypoték.

Průmyslová, finanční a energetická odvětví se obchodovala v červených číslech, i když výraznější ztráty byly brzděny růstem světových cen ropy. Cena ropy WTI vzrostla o více než 2 % na základě údajů o neočekávaném čerpání týdenních zásob. Týdenní změna zásob ropy dle agentury EIA poukázala na pokles zásob v minulém týdnu o 754 tisíc barelů
.

S blížící se nákupní sezónou bude zajímavé sledovat akcie technologické společnosti Apple. Vzhledem k tomu, že v posledních několika týdnech u iPhonu 12 začala stoupat čísla objednávek, jsou počáteční optimistické odhady a důvěra ve spotřebitelskou poptávku opodstatněné.

Evropy srší spíše lehký pesimismus, když ministr financí Sunak komentoval dění v Británii slovy, že ekonomika Spojeného království se v roce 2020 zpomalí nejvíce za posledních 300 letů.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.cz

Názory na článek  Closing Bell (25. 11. 2020) – Ceny ropy „chytají slinu“
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality