Koupena budoucnosti? Šetrná a technologická

Multimediální zážitky v koupelně nejsou sci-fi Nedostatek prostoru, početná domácnost nebo jen záliba v neotřelých novinkách. Motivací k tomu, abyste o své koupelně začali přemýšlet jinak, může být bezpočet. Pokud hledáte inspiraci při zařizování nebo rekonstrukci koupelny a zároveň chcete, aby její funkčnost a vzhled byly co nejnápaditější, nebojte se sáhnout po doplňcích, které vám čas v koupelně zpříjemní.

Praktická vanička na mýdlo nebo chytře umístěný háček nejen dobře poslouží, ale mohou také skvěle vypadat. Pohodlí, které s sebou v dnešní době přinášejí třeba automatické dávkovače mýdla nebo bezdotykové kohoutky, je rovněž příjemným bonusem. „Naši klienti často vnímají koupelnové doplňky jako samozřejmost – ne vždy si ale uvědomují, že právě díky nim se ve své koupelně mohou cítit skutečně dobře. Pár základních a vhodně umístěných doplňků zaručí například velké rodině citelnou úsporu místa i času,“ upozorňuje Lucie Willanderová ze společnosti Senesi. Podle ní by měli zákazníci na to, kam budou odkládat prádlo nebo věšet ručníky, myslet již při plánovaní rozmístění běžného koupelnového nábytku.

V hlavní roli technologie

Opravdový komfort do koupelny přináší moderní technologie. Díky vyhřívané podlaze se jednou provždy zbavíte nepříjemně studené dlažby. S modulovatelnými vytápěnými žebřinami zase během pár okamžiků vysušíte své ručníky – a navíc budete v teple po každé sprše nebo koupání. Dodatečné vyhřívání je praktické i z toho důvodu, že brání zamlžení koupelnového zrcadla. Chcete sledovat váš oblíbený seriál přímo z pohodlí vany? Díky praktickým stojánkům nebo voděodolným pouzdrům na mobil či tablet žádný problém!

Symfonická koupel

Multimediální zážitky v koupelně už nejsou jen záležitostí sci-fi filmů. Vestavěné rádio nebo přehrávač dnes můžou být běžnou součástí sprchových koutů či van. Pro ně navíc existují také speciální přídavné sady, které se umějí postarat o odhlučnění při koupání, nebo naopak o fantastický hudební zážitek umocněný zvukovými vibracemi vycházejícími přímo z těla vany. Ve svých oblíbených rytmech tak můžete zažít skutečně luxusní koupel i u vás doma.

Domácí světelná show

Ať už sledujete při koupání filmy nebo si jen chcete vychutnat opravdový relax po dlouhém pracovním dni, neměli byste zapomínat také na správné osvětlení – konkrétně to s nastavitelnou intenzitou světla. Použít ale můžete i LED diody, které vaši koupelnu nasvítí v různých barvách a jejich kombinacích. Řadu z nich pořídíte s dálkovým ovládáním, takže atmosféru koupelny změníte jediným stisknutím tlačítka.

Šikovné a šetrné

Řada koupelnových doplňků šetří životní prostředí i vaši kapsu. Například sprchové hlavice s chytrou regulací toku dokáží nakládat se spotřebou vody mnohem úsporněji než ty běžné. Moderní termostatické baterie daleko lépe ovládají průtok a regulují teplotu, čímž nejen snižují spotřebu energie na ohřev vody, ale také zaručují příjemnou koupel nebo sprchování – poskytují totiž stálou teplotu vody po celou dobu průtoku. „Stále více domácností chce ušetřit na nákladech a zároveň být zodpovědní k životnímu prostředí. Regulace spotřeby vody a elektřiny je tou správnou cestou a koupelna je ideálním místem pro její realizaci,“ vysvětluje Lucie Willanderová.

Rada na závěr

Nehledě na to, kolik doplňků a příslušenství si do své koupelny pořídíte, nezapomínejte na to, že největší pohodlí a užitek vám přinese investice do hlavních koupelnových prvků – vany, umyvadel, sprchových koutů i toalety. „Kvalitní vany a baterie jsou vždy základním stavebním kamenem pro snovou koupelnu. Individuální zařizovací prvky a technické vychytávky je pak povznesou ještě výš a vdechnou jim punc originality. Přemýšlejte nad svou koupelnou v souvislostech a nebojte se experimentovat – výsledek vás určitě nezklame,“ dodává Lucie Willanderová. Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Koupelna