Closing Bell (18. 1. 2021) – Bank of Japan přehodnotí nákupy ETF

Rubrika: Reality
Libor Stoklásek (Imperial Finance), 18.01.2021

Zámořské akciové trhy dnes zůstaly z důvodu svátku zavřené, proto se pozornost obchodníků přesunula na evropské a asijské trhy. Hlavní německý index DAX30 posílil o půl procenta a během úvodní seance nového týdne Čína zveřejnila statistiky růstu HDP za čtvrtý kvartál minulého roku a nastínila, jak si v současné době nepolevující pandemie koronaviru vedou největší ekonomiky světa. Americká ropa WTI a ceny zemního plynu pokračovaly v poklesech, zatímco ceny zlata a stříbra uzavíraly dnešní obchodní den v mírném zisku.

V pondělí byly americké burzy zavřené z důvodu oslav svátku Dne Martina Luthera Kinga. Spojené státy si připomínaly narození a díla reverenda Martina Luthera Kinga, Jr., laureáta Nobelovy ceny za mír a vůdce afroamerického hnutí za občanská práva. Makroekonomický kalendář před zítřejší výsledkovou sezónou nelenil a nabídnul data asijských ekonomik. Čína reportovala data vývoje HDP za 4Q, která poukázala na meziroční růst o 6,5 %, při odhadu 6,2 %. Japonská průmyslová výroba za měsíc listopad byla zpřesněna na -3,9 %, meziročně oproti předchozímu odhadu -3,4 %. Ve čtvrtek se dočkáme výstupu ze zasedání Bankovní rady japonské centrální banky a v pátek země vycházejícího slunce zveřejní data indexů spotřebitelských cen a obchodní bilance. Bank of Japan hodlá během měsíce března projednávat svůj kontroverzní program, ve kterém nakupuje velké množství burzovně obchodovaných fondů (ETF). Důvodem jsou prý obavy z narůstajícího držení ETF, ve kterém nyní drží papíry odpovídající 80 % japonského trhu s ETF.

Nově zvolený prezident Joe Biden si do čela Komise pro cenné papíry a burzu zvolí Garyho Genslera a do čela úřadu ochrany spotřebitelů Rohita Chopru. Joe Biden bude 20. ledna 2021 slavnostně inaugurován jako 46. prezident Spojených států. Biden již v pátek ohlásil nový stimulační balíček, tzv. americký záchranný plán, ve výši 1,9 bilionu dolarů, který má navazovat na Trumpovu fiskální injekci v objemu 900 mld. dolarů. Návrh zahrnuje pomoc v objemu 415 mld. dolarů zaměřených na boj s covid-19, přibližně 1 bilion dolarů na přímou úlevu domácnostem a 440 mld. dolarů pro malé podniky a komunity tvrdě zasažené pandemií. Ať už půjde o jakýkoliv ze světových regionů, Bidenův nástup do úřadu se na zahraniční politice USA odrazí zásadním způsobem. Základním motivem Bidenova plánu je totiž návrat k poválečnému řádu, který byl založen na mnohostranné spolupráci v rámci mezinárodních organizací a dohod.

Nízké objemy a volatilitu nabídlo také obchodování na kryptoměnách. Bitcoin přešlapuje poblíž 36 000 USD a vyčkává na nové impulzy. Z tohoto hlediska bude velmi zajímavé sledovat středeční obchodní seanci.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.cz

Názory na článek  Closing Bell (18. 1. 2021) – Bank of Japan přehodnotí nákupy ETF
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality