Kdo si hraje, nezlobí a také jí: zkuste dětem zpestřit zdravé jídlo

Děti zbožňují nezdravá jídla. Ta často lákají i dospělé, a to nejen, protože dobře chutnají, ale někdy i kvůli pohodlné přípravě nebo nízké ceně. Nevyvážený jídelníček však má své neblahé následky, jako je obezita nebo různé nemoci. Zkuste vyzrát na svého vybíravého potomka, který odmítá třeba zeleninu, pomocí tří jednoduchých triků.

Děti jsou ze své podstaty hravé

Vytvořte na talíři obrázek

Děti jsou ze své podstaty hravé. Zkuste udělat zdravá jídla malým dětem zajímavější - vytvořte třeba pomocí zeleniny vtipný obrázek, a máte téměř jistě vyhráno. Místo okoukaného rohlíku s taveným sýrem ráno připravte dokřupava opečený celozrnný chléb s plátkem sýra a zeleninou.

„Skvěle poslouží třeba topinkovač Gorenje T900RLBK. Je vybaven nejen funkcí opékání, ale také rozmrazování. Díky vysokému zdvihu si už nikdy nespálíte při vytahování topinek prsty,“ radí Jana Neuszerová, odbornice Gorenje.

Zatímco se krajíček bude opékat v topinkovači, připravte si zeleninu, a během pár minut je hotovo! Nový den vám všem začne úplně jinak.

Neoblíbené potraviny zamaskujte

Ano, vaše děti by měly jíst zdravá a nutričně vyvážená jídla každý den. Jestli nemají rády některou zeleninu, najděte způsob, jak ji přimíchat k jiným oblíbeným pokrmům. Milují bramborovou kaši? Ale celer už ne? Zkuste ji příště připravit s trochou celeru, který povaříte spolu s bramborami. Kaše chutná skvěle, a o celeru nebude nikdo ani vědět!

Jděte příkladem

Když chcete, aby jedl váš potomek zdravě, nezbyde, než abyste zdravě jedli i vy sami. A taky je dobré neusnadňovat dětem konzumaci sladkých, slaných a mastných pamlsků bez výživové hodnoty. Zákazy totiž moc nezmohou. Pokud dítě ví, že ve skříni najde čokoládu nebo chipsy a v mrazáku zmrzlinu, těžko odolá. Připravte raději do misky k televizi oříšky a sušené plody a na jídelní linku postavte talíř s jablky nebo banány. Abyste nemuseli pamlsky zakazovat, jednoduše je přestaňte kupovat.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky