Closing Bell (3. 3. 2021) – Nasdaq krvácí, německý DAX přepisuje maxima!

Zámořské akciové trhy trpěly během středečního obchodování pod prodejní tlakem druhý den v řadě, když investoři vybírali zisky z technologických akcií a přesouvali svůj zrak k sektoru energií a financí. Rostoucí očekávaní rychlejšího znovuotevření ekonomiky pomáhají nejvíce zasaženým titulům z indexu DJIA. Naopak technologický NASDAQ dnes ale odepisoval pod vlnou výprodejů téměř 3 %. Data z amerického trhu práce příliš nezazářila a sázky na výsledky pozitivních pracovních statistik v podobě míry nezaměstnanosti a přírůstku počtu pracovních míst mimo sektor zemědělství zveřejňované během páteční obchodní seance jsou proto velmi malé. Během zítřejšího dne se dočkáme zasedání producentů ropy OPEC+, kdy by se mělo rozhodnout, zdali kartel a jeho spojenci přistoupí na lehké zvýšení nabídky.

Národní report změny zaměstnanosti ADP v USA za měsíc únor poukázal na růst o 117 tis. pracovních míst, při očekávání růstu o 177 tisíc. Lednová statistika baly pozitivně revidována na 195 tisíc. Dnešní data mohou být značným vodítkem pro páteční důležité statistiky z amerického trhu práce.

Sektor energií připisoval více než 2 %, když byl nadále tažen vzhůru rostoucími cenami ropy. Investoři během odpoledních hodin odmítli započítat do cen rekordní skok v týdenních zásobách ropy v USA. Týdenní změna zásob ropy dle agentury EIA ukázala růst zásob americké ropy WTI o 21,5 mil. barelů, při očekávání poklesu o 0,9 mil. barelů.

Dařilo se i finančnímu sektoru a akciím investičních bank.
 Ty rostou v očekávání rychlejší distribuce vakcín a podpory ze strany administrativy nového prezidenta. Právě Joe Biden dnes uvedl, že USA budou mít dostatek vakcín pro všechny dospělé do konce května, což je o dva měsíce dříve, než se původně očekávalo.

Společnost Box (BOX) připsala díky výsledkům 2 %, když ve čtvrtém čtvrtletí překonala odhady analytiků z Wall Street a navýšila odhad tržeb v prvním čtvrtletí na 200 milionů dolarů. Majitel resortů a kasin - společnost Las Vegas Sands (LVS) uvedla, že prodá své nemovitosti v Las Vegas soukromým kapitálovým společnostem Apollo Global a VICI Properties (VICI) za 6,25 mld. dolarů. Akcie Las Vegas Sands posilovaly o 2 %. Akcie LYFT Inc (LYFT) vyskočily o více než 9 % poté, co společnost vylepšila svůj výhled na vyšší než očekávané oživení poptávky po službách spolujízd v tomto roce.

Německý index DAX přepisoval rekordní maxima, když tržní hodnota koncernu Volkswagen poprvé od roku 2015 stoupla nad hranici 100 miliard EUR. Akcie stouply až o 6 % poté, co UBS zvedla cílovou cenu o 50 %. Německá centrální banka nevykázala za loňský rok zisk. Na vině byly obavy z dopadů koronavirové krize, které Deutsche Bundesbank přiměly vytvářet si rezervy, a miliardová pomoc, kterou všechny centrální banky uvolňovaly na záchranu ekonomiky. Evropská centrální banka v minulém týdnu zpomalila tempo nákupů dluhopisů v nouzovém programu v boji proti dopadům koronaviru PEPP, tzv. Nouzový pandemický program nákupu aktiv. Hrubé nákupy podle programu PEPP (Pandemic Emergency Purchase Programme) dosáhly 16,9 mld. EUR, což je nejmenší objem za poslední čtyři týdny.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality