Dlažba terasy: nic není nemožné, orient, dřevo, nebo patchwork

Odvážnější pak mohou použít i barevnější imitace

S novým rokem přichází i nové trendy týkající se vzhledu teras. Pokud se člověk rozhodne pro obměnu tohoto prostoru, měl by mít na paměti, že základem je funkční a nejlépe i designová podlaha, ke které pak doladí zbytek nábytku a doplňků. Jak dlažbu ale vybrat, aby byla v souladu s těmi nejnovějšími trendy a jen tak se neokoukala? Představujeme 5 tipů, ze kterých si vyberou jak odvážlivci, tak i lidé preferující jednodušší designy.

Jednoduchá a nadčasová imitace cementové stěrky

První z variant potěší osoby toužící po jednoduchém, a přesto moderním designu, který se bude snadno kombinovat s dalším vybavením. Imitace cementové stěrky dokonale splňuje všechna tato kritéria. To je i důvod její obliby nejen ve venkovních, ale i vnitřních prostorech. Pokud si člověk tento design zvolí pro svoji terasu, ocení jistě i možnost pokládky 2cm varianty na terče. Ta totiž umožňuje vést pod dlažbou kabely k osvětlení či vodní rozvody. V případě potřeby tak není nutné žádné bourání. Dlažba se dá jednoduše rozložit a složit, takže jsou rozvody dobře dostupné a opravitelné. A co je na tom úplně nejlepší? Aby si člověk mohl takovouto terasu vytvořit, nemusí ani opustit pohodlí svého domova. „Prodiskutovat výběr vhodné dlažby na terasu je možné i online bez návštěvy prodejny. Nejsnadnější je zavolat nám nebo nás oslovit na online chatu. Výběr správné a vhodné dlažby je pak pro zákazníka mnohem jednodušší. V nabídce máme kromě tradičních imitací betonu, kamene či dřeva i neobvyklé napodobeniny plechu, perských koberců,“ popisuje Martin Bezděk ze společnosti M.B.KERAMIKA, která na tuzemském trhu umožňuje výběr a nákup dlažby nejen ve svých 5 prodejnách ale i online.

Divoké kameny, které zakryjí nečistoty

Pokud se člověk rozhodne vybavit svou terasu i grilem, je dobré s tím počítat už při výběru dlažby a nevolit jednobarevný světlý vzhled. Praktické, ale i designově velmi povedené jsou tak například dlažby připomínající divoké kameny, které na první pohled zaujmou velkou různorodostí barev, nápaditostí i originalitou. Díky tomuto provedení jsou také schopny dobře ukrýt případné nečistoty, které by se na dlažbě objevily. Z povrchu je však i později snadno setřete, protože keramická dlažba je dokonale nenasákavá.

Vzorová dlažba v duchu orientu

Tento tip bude pravděpodobně vyhovovat všem milovníkům orientálních, atypických, a především extravagantních vzorů, jejichž počet se neustále zvyšuje. Jedná se o venkovní 2cm dlažbu v designu orientálního koberce, který může být skvěle využit pro vytvoření prostoru k meditaci, józe, četbě i jiné relaxaci. Pro tyto případy je možné volit i pokládku přímo do trávníku, který zároveň odvede případnou vlhkost. Typ pokládky je však vhodné vždy konzultovat s odborníky. A opět k tomu není nutný ani přímý fyzický kontakt.

Veselá podlaha hrající všemi barvami

Pokud milujete barvy a hledáte něco opravdu nevšedního, zkuste venkovní dlažbu v patchworkovém stylu. Toto netradiční provedení se skvěle kombinuje s barevně neutrálním nábytkem, který ho příjemně doplní. Díky keramice barvy neztrácí svou sytost ani po letech. Neublíží jim slunečné záření, déšť a při správně zvolené a precizně udělané pokládce ani mráz.

Dlažba v imitaci dřeva a přírodních materiálů

Dlažba v imitaci přírodních materiálů, zejména pak dřeva, je nestárnoucí klasikou, která má své místo rozhodně i mezi trendy pro rok 2021. Jedná se o moderní designové řešení, které skvěle splyne s okolním prostředím. Největší výhodou těchto imitací je, že na první pohled nejsou rozeznatelné od originálního materiálu. Rozdíl člověk zaznamená především časem, neboť u imitací nedochází ke znehodnocení například v důsledku špatného počasí. Dlažba si tedy zachovává svůj původní vzhled mnoho let. Každý zájemce si může zvolit, do jaké míry chce, aby se imitace opravdu podobala originálnímu materiálu. K dostání jsou například zobrazení dřeva, která věrně kopírují suky a jeho strukturu. Ti odvážnější pak mohou použít i barevnější imitace. „Pokud nevíte, které řešení by bylo pro vaši terasu nejvhodnější, můžete si na základě svých představ nechat zaslat fotografie z realizací, produktová videa, vizualizace či inspirace, které vám výběr výrazně zjednoduší“ popisuje jednatel firmy . Díky těmto možnostem opravdu není složité zvolit si pro sebe ideální terasu, která bude vypadat skvěle.
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Zahrada, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Zahrada