Jak zdravě a vyváženě uspokojit kočičí jazýček?

Kočky milujeme pro jejich něžnou lásku Víte, jaké vybrat krmivo pro vaši kočičku, aby byla zdravá, spokojená a dožila se vysokého věku? Kvalitní a vyvážené krmivo kočce zajistí přesně tu kombinaci látek, kterou potřebuje pro své zdraví a dlouhodobou vitalitu.

Kočky milujeme pro jejich něžnou lásku, hrdost i vznešenou eleganci. A také proto, že v mnoha ohledech jsou pro nás tajemstvím. Jejich srdce tepe dvakrát rychleji než lidské. Nevíme přesně, jak vzniká jejich vrnění. Nevíme také, jak je možné, že vždy najdou cestu domů. A záhadou je pro nás třeba i to, proč dvě třetiny dne stráví spánkem, a z doby, kdy jsou vzhůru, stráví třetinu času pečlivým čištěním svého kožichu.

Je známo, že kočky jsou lidmi ceněny, ba přímo uctívány už odpradávna – již od dob starého Egypta či staré Číny. V českých domácnostech žije v současné době asi 1 400 000 koček, a to podle nejnovějších údajů The European Pet Food Industry Federation. Z tohoto úctyhodného čísla je patrné, že Češi jsou národem, který kočičí miláčky zbožňuje.

Jak ale můžete svému čtyřnohému kočičímu příteli zajistit opravdu zdravou, chutnou a vyváženou stravu? Na trhu je k dostání nepřeberně více či méně kvalitních produktů mnoha značek. Vhodnou volbou jsou podle výživových odborníků prémiové granule.

„Pro zdraví a dlouhověkost kočiček je zcela zásadní, aby krmivo obsahovalo co nejvyšší podíl živočišných proteinů. Ty dodávají kočce prakticky všechny esenciální aminokyseliny a také další mikroživiny, které jejich tělo pro své zdraví a vitalitu nezbytně potřebuje,“ říká Kateřina Gottfriedová, produktový specialista značky krmiva pro kočky Prominent.

Pokud hledáte kvalitní prémiové granule, měly by významnou měrou obsahovat čerstvé, syrové maso a další suroviny a živiny, které jsou co nejvíce podobné přirozeným zdrojům potravy, které by si kočka našla ve volné přírodě.

„Granule Prominent obsahují důležité živiny, vitamíny a minerály. Dále lososový olej, který podporuje kvalitu srsti a kůže, glukosamin a chondroitin-sulfát pozitivně ovlivňující pohybový aparát kočičky, pšeničné klíčky pro posílení imunity, kořen z juky pro vyvázání střevních plynů, podpory činnosti jater a ledvin, nebo třeba čekankový kořen, který podporuje trávicí systém a detoxikuje trávicí trakt,“ doplňuje Kateřina Gottfriedová.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky