Minimalismus v kuchyni: nadčasovost, čisté linie a kvalitní spotřebiče

Vykročte naproti moderním technologiím V jednoduchosti je krása a v kuchyni to platí dvojnásob, shodují se designéři interiérů, kteří se v letošním roce rozloučili s kuchyňskými linkami v rustikálním stylu, a místo kouzla francouzské Provence propadli umění skandinávského minimalismu. Nadčasový přístup v bydlení se propisuje jak do použitých materiálů a neutrálních barevných tónů, tak do kvality spotřebičů. Zatímco se v kuchyních našich babiček hromadily malované talíře nebo sady příborů, dnes roste v domácnostech poptávka po intuitivních spotřebičích a kvalitním nádobí.

Téměř bezdotyková kuchyně

Bytový designéři mají pro letos jasno. Nejdůležitější vlastností kuchyně je její praktičnost. Aby si kuchyňská linka zachovala čisté linie a kompaktní design, obejde se nyní zcela bez úchytek. Změny se dotkly také zásuvek. Ty jsou součástí pracovní desky pomocí odklopného nebo vysouvacího mechanismu, který nenarušuje celkový dojem interiéru. Do popředí se dostávají multifunkční zařízení, jež šetří prostor a zároveň dodávají místnosti větší vzdušnost. Vestavné spotřebiče, důmyslně zakryté dvířky, udělají z vaší kuchyně takřka prostor budoucnosti.

Zabaleno do přírodního kamene, dřeva i betonu

V rámci povrchových materiálů jednoznačně vítězí kontrastní kombinace. Do hledáčku návrhářů se tak dostává spojení dvou netradičních odstínů barev nebo střídání matu a lesku. Použít můžete například drsný betonový povrch doplněný hladkým mramorem, popřípadě nanolaminátem. Mramor působí nejlépe na podlaze, pracovní desce či obkladech. Populární však stále zůstávají přírodní materiály jako dubové dřevo, kámen a žula. Dojem luxusu umocníte na první pohled nenápadnými doplňky, jež zásadním způsobem dotváří celkový dojem nového či renovovaného interiéru. Ačkoliv se kohoutky vyrábí převážně ze stříbrné mosazi, nic nezkazíte ani mědí nebo kovem.

Vykročte naproti moderním technologiím

Chytrá kuchyně patří k největším revolucím tohoto roku. Kromě zabudovaných spotřebičů je řeč zejména o inteligentní lednici, intuitivním osvětlení nebo skryté digestoři ve varné desce. Na trhu existují zařízení vybavená detekcí pohybu, která dokážou registrovat jakýkoliv pohyb rukou a automaticky spustí například světlo nebo vodovodní kohoutek. Lednice propojená s chytrou aplikací, vás včas upozorní na nedostatek zásob jídla a o bezkontaktních kávovarech, které připraví oblíbenou kávu, pouhým stisknutím jednoho tlačítka na telefonu, snad již není potřeba ani dlouze hovořit. To, co by pro naše babičky bylo kdysi scifi, se dnes začíná stávat součástí domácností.

Do stylové kuchyně zapadnou ještě stylovější spotřebiče

Kuchyně může vypadat sebelépe, když se v ní ale hromadí velká řada nesourodého příslušenství a nádobí, rázem ztratí své původní kouzlo. Proto je nutné vybírat produkty, které do kuchyně zapadnou, a umocní tak její půvab. Kvalitní příslušenství vám navíc může vydržet opravdu dlouho, proto je vždy dobré vsadit na nadčasový vzhled, jež se ani po několika letech neokouká. Německá společnost Zwilling, kterou na českém trhu exkluzivně nabízí Potten & Pannen - Staněk, vytvořila kolekci inovativních kuchyňských spotřebičů Zwilling Enfinigy, jež svým ikonickým designem vnese principy minimalismu do kuchyňského náčiní.
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Kuchyně