Hypotéka s nulovou akontací – získat již můžete i v roce 2021

Nenechte se mýlit, i v roce 2021 můžete získat 100 % kupní ceny či nákladů na výstavbu prostřednictvím účelového hypotečního úvěru u hypoteční banky, tj. úvěru s velmi nízkou úrokovou sazbou a splatností až 40 let.

Standardně sice platí, že hypoteční banka poskytne hypotéku maximálně do výše 90 % zástavní hodnoty nemovitosti, málo známým faktem však je, že žadatel o úvěr může bance ručit i více nemovitostmi s tím, že výše uvedených 90 % je počítáno z celkové ceny všech nemovitostí poskytnutých do zástavy. Pokud tedy ručíte např. kupovaným bytem v hodnotě 5 000 000 a rekreačním objektem v hodnotě 1 000 000 , banka Vám půjčí celých 5 000 000 na koupi (90 % z 6 000 000 činí 5 400 000 , banka vám však nepůjčí více, než kolik jsou prokazatelné účelově vynaložené výdaje, tj. náklady na koupi).

Zároveň, banky nevyžadují, aby nemovitosti poskytnuté do zástavy byly v majetku žadatele, k lepšímu bydlení vám tak mohou pomoc např. rodiče zástavou svého bytu, rodinného domu či rekreačního objektu.

Ručení více nemovitostmi nijak nemění parametry úvěru, tj.:

- maximální splatnost,

- požadavky na prokazování příjmů,

- výše úrokové sazby (resp. pokud si půjčujete na nízké procento hodnot nemovitostní poskytnutých do zástavy, banka vám dokonce může nabídnout nižší sazbu),

- požadavky na zpracování odhadu ceny nemovitosti,

- požadavky na sjednání a vinkulace pojištění nemovitosti.

Všechny nemovitosti poskytnuté do zástavy musí splňovat tyto požadavky:

- nemovitost se nachází na území České republiky,

- nemovitost je z větší části určená k bytovým potřebám,

- jedná se o nemovitost v dobrém technickém stavu,

- jedná se o nemovitost, kterou lze pojistit pojištěním nemovitosti.

Nemovitosti nemusí být v zástavě po celou dobu splatnosti úvěru

Neplatí, že by žadatel o úvěr musel všemi nemovitostmi ručit po celou dobu splatnosti úvěru. Jakmile pominou okolnosti, pro které byly dány do zástavy další nemovitosti, např. klient má splaceno 10 % svého úvěru, lze tyto (další) nemovitosti z úvěrové smlouvy vyjmout, a to jak na konci fixace úrokové sazby zdarma, tak během fixace úrokové sazby za poplatek cca 5 000 . Více o této problematice se dozvíte zde: https://www.kurzy.cz/zpravy/575409-zmena-nemovitosti-u-hypoteky--za-jakych-podminek-je-mozna/Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Hypotéky