Closing Bell (15. 6. 2021) – S&P 500 navyšuje maxima, čeká se na zítřejší výstup ze zasedání FEDu

Úterní obchodní seance přinesla na zámořské trhy intradenní navýšení historického maxima indexu S&P 500 a mírný pokles technologických titulů. Investoři se obávali zítřejšího výstupu z dvoudenního zasedání americké centrální banky a přesouvali kapitál do hodnotových akcií. Nejširší americký benchmark index S&P 500 navýšil v průběhu dne svá historická maxima, přičemž v závěru obchodování o své zisky přišel a zakončil poklesem o 0,23 %. Průmyslový index Dow Jones odevzdal 0,29 % a technologický Nasdaq zakončil obchodní den propadem o 0,75 %. Dařilo se světovým cenám ropy, která navýšila lokální maxima, a navázanému sektoru energií.

Investiční publikum očekává, že dvoudenní červnové zasedání Federální rezervního systému Spojených států vyvrcholí ponecháním úrokových sazeb a tempa měsíčního nákupu dluhopisů na stávajících úrovních. Zdá se však, že čerstvá inflační data a rétorika některých představitelů centrální banky drží investory v napětí, jak se předseda Jerome Powell postaví k měnově politickému výhledu do druhé poloviny roku.

Obavy z jestřábího tónu FEDu ještě umocnily poslední makroekonomické údaje v podobě velkoobchodní inflace, která povyskočila na rekordní úrovně. A to pouhý týden poté, co spotřebitelské ceny v USA vzrostly v minulém měsíci na nejvyšší úrovně od roku 2008.

Na změnu akomodativní politiky FEDu je však pořád příliš brzy a sázky na utahování expanzivní měnové politiky zřejmě nejsou na místě. Trh reaguje přehnaně, jelikož centrální banka s největší pravděpodobností zůstane trpělivá a bude nadále usilovat o dlouhodobě udržitelnou inflaci. Otázkou zůstává, jak budou vypadat inflační data v roce 2022.

Technologické tituly Alphabet (GOOGL), Microsoft (MSFT), Apple (AAPL), Amazon.com (AMZN) a Facebook (FB) dnes končily obchodní seanci v červeném. Výprodej na technologiích se ukázala jako pozitivní pro hodnotové akcie, které při aktuálně probíhající rotaci kapitálu navyšují letošní zisky.

Dařilo se sektoru energií. Světové ceny ropy pokračovaly v růstovém trendu k lokálním maximům pod očekáváním silné poptávky přicházející s letní sezónou při nadále probíhajícím otevíráním ekonomik.

Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Květnový růst spotřebitelských cen výrazně překračuje dlouhodobý cíl ECB, což vyvolává spekulace o dalším nepříznivém vývoji. Německé ministerstvo hospodářství je ale ve své měsíční zprávě optimistické, i když upozorňuje na možnost, že inflace přechodně vystoupí až ke 3 %. ECB by už v září mohla projednávat přechod od nákupů nouzových dluhopisů, uvedl dnes šéf finské centrální banky Olli Rehn.

Evropská unie a Spojené státy dosáhly dohody o vyřešení obchodního sporu mezi Boeingem a Airbusem. V bezmála dvě dekády trvající při šlo o dotace leteckému průmyslu.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality