Vyletněte si ložnici, aby se vám dobře a zdravě spalo

V létě nám často komplikují spánek vyšší teploty a dřívější svítání, proto se vyplatí přizpůsobit ložnici tomuto nadcházejícími období. Pomůže vám stínicí technika, chladivé materiály i volba těch správných barev...

Hladké lesklé tkaniny působí chladivým dojmem

Příjemné prostředí

Pro zdravý spánek je vhodné chladnější prostředí. Během horkých letních dní se ho však v ložnici hůře dosahuje. Pokud nemáte klimatizaci, nebo nedisponujete chlazením např. tepelným čerpadlem, je dobré se řídit praktickými radami.

Ložnici větrejte pouze přes noc, přes den mějte zatažené stínicí prvky (zejména při orientaci místnosti na jih či jihovýchod). Nejefektivnější jsou ty exteriérové: žaluzie či rolety, ale dobře poslouží také zatemňovací závěsy. Oceníte je i nad ránem, kdy by vás jinak budilo brzké světlo.

Pro pocit chladu není důležitá jen reálná teplota, ale také správná vlhkost vzduchu. Při vyšší vlhkosti se totiž tělo hůře ochlazuje a pocit tepla je vyšší. Optimální vlhkost vzduchu by se tedy měla v ložnici pohybovat kolem 50 %.

Chladivé materiály a studené tóny barev

Vnímání našich smyslů můžeme podpořit těmi správnými materiály. Hladké lesklé tkaniny působí chladivým dojmem. Proto je vhodné na léto „oblékat“ lůžkoviny do materiálů, jako je makosatén nebo len. Moc textilu spočívá i v tom, že ho můžete měnit podle aktuální nálady a také ročního období. Obklopte se v ložnici chladivými tóny modré, fialové, smaragdově zelené či bílé. Nemusí to být jen povlečení, ale také závěsy, záclony či dekorativní polštářky. Chladivě působí nejen barvy, ale také struktura látek. Lehké transparentní tkaniny navozují dojem lehkosti a vzdušnosti.

•••

Značka Royal Comfort nabízí komplexní řešení zdravého spánku v luxusním designu. V jejím sortimentu najdete vše od prémiových matrací a postelí King Koil až po přikrývky Mühldorfer a ložní prádlo Royal Comfort té nejvyšší kvality. Royal Comfort provozuje v České republice čtyři showroomy, a to v Praze, Čestlicích, Brně a Karlových Varech. Značka je součástí skupiny Premium Design Group.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry