5 tipů pro každou moderní kuchyň

Renovace kuchyně neznamená pouze úpravu úložných prostor či samotného rozložení linky. V kuchyni obvykle nalezneme mnoho zařízení, která nám ulehčují přípravu pokrmů.  Technologické nároky domácností ale neustále rostou. Také proto je výměna starých spotřebičů za nové nevyhnutelným krokem nejen k zvyšování uživatelského komfortu, ale rovněž šetření energií a snižování uhlíkové stopy.

LED osvětlení

Kuchyň je jedinečný prostor v domě, který spojuje hned několik funkcí. Kromě přípravy pokrmů, je také centrem rodinných setkání či místem pro domácí úkoly a práci. V kuchyni si proto nevystačíte s jedním centrálním světlem. „Na rozdíl od jiných místností nejde v kuchyni pouze o světelnou pohodu. Důležité je praktické osvětlení zón dle druhu činností. Kromě centrálního světla využívejte i doplňková svítidla, která zajistí bezpečnou práci. Výhodná jsou LED světla, která jsou výkonná, energeticky efektivní a dlouho vydrží. Sáhnout můžete rovněž po SMART osvětlení, které vám umožní regulovat intenzitu světla, barvu a teplotu, a tak dosáhnout kýženou atmosféru,“ radí Adéla Kadlečíková, odbornice na kuchyně v projektových marketech Hornbach.

Dotykové baterie

Patří k speciálním druhům kuchyňských armatur, které se ovládají dotykem. Tyto baterie jsou na trhu poměrně dlouho, ale s technologickým pokrokem přicházejí stále s novějšími vylepšeními a funkcemi. „Obrovskou výhodou dotykových baterií jsou situace, kdy máte obě ruce plné nebo špinavé. Jednoduchým dotykem kdekoli na armatuře vodu pustíte, nebo zastavíte. Mnohé baterie dnes již mají také funkci automatického vypnutí či dokonce filtrace vody. Armatury s filtrací nejen že odstraňují z vody chlór a těžké kovy, zároveň redukují tvorbu vodního kamene, a zlepšují chuť vody říká odbornice z Hornbachu.

Kompaktní elektrické grily

Jestli milujete letní grilování a rádi byste si dopřáli chutné grilované pokrmy i uprostřed zimy, ideálním řešením je kompaktní elektrický gril. „Elektrické grily nevytvářejí dým a umožňují připravit zdravější jídla s minimálním použitím tuku. Rychle se zahřejí a teplotu je možné jednoduše regulovat. Běžně mají elektrické grily antiadhezní povrch, a jsou vybaveny tácem na odkapávání mastnoty. Velmi dobře se čistí a nedocenitelnou výhodou je možnost mytí grilovací plochy v myčce,“ vysvětluje Adéla Kadlečíková.

Recirkulační digestoř

Jsou čím dál populárnější, a to především v prostorech, kde není možné napojení na odtahové potrubí. Součástí recirkulační digestoře jsou kromě filtrů proti mastnotě také uhlíkové filtre. Nasátý vzduch jimi prochází, a vrací se zpět do místnosti v přefiltrovaném stavu. Uhlíkové filtre zlepšují nejen vzduch v místnosti, ale zároveň prodlužují životnost digestoře. Vyměňují se dle frekvence vaření. Moderní modely jsou často vybaveny dotykovým displejem a úsporným LED osvětlením, pro dokonalé osvětlení varné desky. „V naší nabídce naleznete rovněž digestoře s funkcí automatického odvětrávaní. Táto funkce v pravidelných intervalech zajišťuje čistění vzduchu v místnosti, a tím přispívá ke komfortnímu bydlení,“ uvádí odbornice.

Bezdotykový odpadkový koš

S pokrokem technologie se skutečně mění i ty nejbanálnější věci v našich domácnostech. Dotýkaní se odpadkového koše není hygienické, a to zejména v kuchyni. „Pomocí bezdotykových košů automaticky otevřete a zavřete víko koše bez toho, abyste se koše fyzicky dotkli. Bezdotykové koše fungují na bázi infračerveného senzoru, který zaznamená pohyb ruky nebo objektu v jeho blízkosti. Když senzor zaznamená pohyb, víko se automaticky otevře a po vhození odpadků zavře. Díky hands-free technologii jsou tyto koše velmi pohodlné a hygienické,“ dodává odbornice z Hornbachu.

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry